A harmadosztályban is beteltek a helyek

Az első négy helyezett csapat pályára lépett és mindegyik együttes tudta hozni saját meccsét gyengébbik ellenfelével szemben. Bár a Wolverines a sereghajtó, azonban hazai pályán meg tudta nehezíteni a Tatabánya Mustangs dolgát.

Az első negyedben már szépen kezdte építeni előnyét a Ménes Igaz Péter futása és Bodnár István elkapása révén. Pula Ákos az első TD-nél bevágta az extrát. A Mustangs a második negyedben is úgy tűnt, hogy még messzebbre kerül a Rozsomákoktól, Bodnár második elkapása már három labdabirtoklásnyi előnyt hozott. Ám a Wolverines-nek sikerült azonnal válaszolnia a kick-off-nál, hiszen a rúgást Tóth Áron hordta vissza. Sándor Dávid Márk bevágta az extrát. Túl sokiág viszont nem örülhetett a hatpontosnak a hazai gárda, mert a Mustangs-nál Bodnár harmadik touchdownját is meg tudta szerezni, majd Pula egy field goalt is értékesített. A Wolverines viszont nem engedte vendégét meglógni, Kádár Gergely meccsben tartotta csapatát: 14-29 a félidőben._MG_7698_GB

A Rozsomákok törekvései célt értek, hiszen egyre közelebb kerültek. A harmadik negyedben Tóth Áron futása hozott újabb hat egységet, ám a kétpontos ezután sikertelen volt. Azonban a Tatabánya kézbe vette az irányítást és eldöntötte a találkozót. Először az egész meccsen kiválóan adogató Nagy Tamás ért el újabb TD-t, majd az utolsó játékrészben Széles Dániel második mezőnygóljával beállította a 39-20-as végeredményt._MG_7858_GB

Fotók: Gémesi Balázs

Wolverines-Tatabánya Mustangs 20-39 (0-14, 14-16, 6-7, 0-3)
Pontszerzők: Tóth Áron 2 TD, Kádár Gergely 1 TD, Sándor Dávid Márk 2 XP, illetve Bodnár István 3 TD, Nagy Tamás, Igaz Péter 1-1 TD, Pula Ákos, Széles Dániel 1-1 FG, Pula Ákos 2 XP, Széles Dániel 1 XP.

A Rebels Oldboys számított az esélyesebbnek a Boda Troopers ellen, de a Katonákat sem lehetett leírni, hiszen folyamatosan jobb formába lendültek a bajnokságban. Minden esetre a vendéglátó Lázadók kezdték jobban a találkozót. Horváth Ádám kierőszakolt egy fumble-t már az elején, így a Troopers red zone-jánál támadhatott a fővárosi gárda, amely Zsikla Zoltán révén meg is szerezte a vezetést. Majd gyorsan megduplázta fórját Lesi Tamás futott TD-jével. A harmadik negyedben aztán a Troopers nem hagyta meglógni a Rebels-t Bogdán Ottó egy touchdownnal és egy kétpontossal hozta közelebb a vendégeket. Azonban egy sikertelen hazai akció után a puntot nem tudták összeszedni a Boda játékosai, de a Lázadók igen. Ismét a red zone-nál voltak, és innen Lesi Tamás ismételten megtette a szükséges yardokat a pontszerzéshez. Szentirmai Zoltán tökéletesen rugdosta az extrákat: 21-8 a szünetben.ETI_7150

A fővárosiak aztán bekezdtek a második félidő elején Zsikla Zoltán elkapásával, majd nem sokkal később, a passzt adó Lesi Péter is befutott az end zone-on belülre. Ezzel szinte már el is döntötte a találkozót a Rebels. A Boda viszont nem hagyta magát Bogdán révén újabb TD-t szerzett. Az utolsó játékrészben aztán végleg eldöntötte az összecsapást a hazai gárda Zsikla harmadik TD elkapásával. A Troopers viszont továbbra sem adta fel Gáspár Benjámin is feliratkozott a pontszerzők közé, míg Bogdán egy újabb kétpontossal segítette csapatát. A végszó a vendéglátóké volt, akik Szentirmai field goaljával állították be a 45-22-es végeredményt.ETI_7057

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Rebels Oldboys-Boda Troopers 45-22 (14-0, 7-8, 14-6, 10-8)
Pontszerzők: Zsikla Zoltán 3 TD, Lesi Tamás 2 TD, Lesi Péter 1 TD, Szentirmai Zoltán 1 FG és 6 XP, illetve Bogdán Ottó 2 TD, Gáspár Benjámin 1 TD, Bogdán Ottó 2 PAT.

Vasárnap már mindkét győztes együttesnek könnyebb dolga volt. Az Eger Heroes a Dunakeszi Rangers ellen bebiztosította a helyét a rájátszásban. Az első játékrészben Vakarcs Gergő 80 yardos futása adta meg a löketet a Hősöknek. Majd a második negyedben a védelem is besegített: Kozma Bálint váltott TD-re egy kierőszakolt fumble-t. Jokhel Erhard berúgta az egypontost. Ezután a Rangers Juhász Krisztián elkapásával válaszolt. Azonban az Eger folyamatosan távolodott a Duna-partiaktól. Még ebben a negyedben Bíró Tibor és Bleszity Erik voltak eredményesek és ezzel 27-6 volt a pihenőre.33778519_10214616755206347_3904278048345686016_o

A harmadik negyedben a mercy rule-t is érvénybe léptették a Hősök Vaszkó János fumble returnjével, illetve Joó Richárd elkapásával. Az utolsó játékrészben a Dunakeszi még szépített Szilágyi Sándor futásával, így 41-12-re módosult az állás. Ez is lett a végeredmény.33898779_10214616758166421_190722571149246464_o

Fotók: Dudás József

Dunakeszi Rangers-Eger Heroes 12-41 (0-6, 6-21, 0-14, 6-0)
Pontszerzők: Juhász Krisztián, Szilágyi Sándor 1-1 TD, illetve Vakarcs Gergő, Kozma Bálint, Bíró Tibor, Bleszity Erik, Vaszkó János, Joó Richárd 1-1 TD, Jokhel Erhard 6 XP.

A Dabas Sparks ismét remekelt, ezúttal a Miskolc Steelers 2 ellen tudott magabiztos győzelmet aratni, amit playoffot ért. Az első félidőben Strupka András irányított. Három TD-passzt is kiosztott. Ebből kettőt Bíró Krisztiánnak adott, egyet pedig Kis-Prumik Attilának. Bíró két extrát értékesített, így 20-0-s hazai vezetéssel mehettek le a csapatok a pihenőre.33745860_2323311807686465_4523515390722048_o

A második félidőben már Turcsány Bálint kapta meg a lehetőséget irányítóként. Kállai Józsefnek azonnal adott egy hatpontost érő átadást. Ezután a védelem is besegített a támadósornak Ferentzi Márk interception returnje ért újabb hat pontot. Turcsány végül az utolsó játékrészben is jól működött együtt az elkapókkal. Csókás Levente elkapásával érvénybe lépett a mercy rule, majd Vida Márk is szerzett egy hatpontost. Bíró az utolsó negyedben mindkét extrát berúgta, így magabiztos 46-0-s sikert aratott a Sparks.33777439_2323312627686383_8736658160959356928_o

Fotók: Dabas Sparks facebook

Dabas Sparks-Miskolc Steelers 2 46-0 (7-0, 13-0, 12-0, 14-0)
Pontszerzők: Bíró Krisztián 2 TD, Kis-Prumik Attila, Kállai József, Ferentzi Márk, Csókás Levente, Vida Márk 1-1 TD, Bíró Krisztián 4 XP.TD Store Divízió II logó