A Párducok örülhettek a végén

Két év után újra egy magyar csapatnak szoríthattunk az IFAF Közép Kelet-európai Interligában, hiszen egy remek alapszakasz után a Budapest Cowboys a Pancevo Panthers otthonában harcolhatott az aranyért.

Az első negyed elején a vendéglátók nagyon megszorongatták a kiváló defense-szel rendelkező fővárosiakat, hiszen amerikai irányítójuk, Willie Sheird egy remek hosszú passzal kínálta meg elkapóját Bratislav Bosnjak-ot. Az extrát Nemanja Zubovic lőtte be. Ám nem maradt el a gyors válasz sem, hiszen egy szépen felépített támadássorozat után Kocsis Péter 56 yardos elkapott hatpontosával, valamint Magyar Csanád extrájával már egál volt az állás. Azonban a Cowboys-defense nagyon gyenge első negyedet fogott ki, hiszen a hosszú átadásokat nem tudta kivédekezni, és ezúttal Zoran Todorovic 75 yardos elkapott TD-jével már 13-7 volt az állás. Zubovic extráját blokkolták a Lovászfiúk. Ezzel még nem álltak le a hazaiak, hiszen további hat pontot tettek fel az „eredményjelzőre”, ismét Bosnjak révén.

Kocsis Péter szerezte meg a Cowboys első touchdown-ját

A második negyedben mindenképp javulniuk kellett a vendégeknek és a defense már jó irányba haladt, hiszen Bánfi Mihály egy interception-t, míg Végh Imre egy fumble utáni labdaszerzést is jegyezhetett. Azonban csak a Végh áltál megszerzett támadási lehetőséget tudták pontokra váltani a Lovászfiúk, mégpedig irányítójuk, Váry Tamás 10 yardos futása révén. Magyar berúgta az egypontost. A Cowboys védelme azonban nem bírta ki a félidő végét és egy újabb kapott touchdown-t jegyzett, mégpedig Vladimir Trajanovic-tól. A Panthers kétpontos kísérlete sikertelen volt. Azonban a második negyedben kiemelkedőt nyújtott még Szücs Tibor is, aki sack-kelni tudta egyszer Sheird-et, illetve Végh Imre, aki másodjára is meg tudta szerezni a labdát egy fumble után. A félidő végén próbált felzárkózni a vendég egylet, ám Váry egyik átadására Vladimir Beke csapott le, így maradt a 25-14-es hazai előny a szünetre.

A második játékrészben viszont egy sokkal harcosabb vendég védelem lépett pályára, többek között Kovács Sándor jegyzett egy sack-ket, illetve Németh Márton is visszaszerzett egy fumble utáni labdát, ám az offense nem tudta közelebb vinni csapatát a Panthers-höz.

Bábosik Dénesnek remekül sikerült a végjáték

Az utolsó negyedben viszont nem maradtak már el a pontok, és a Pancevo egy Zubovic field goal-lal növelte is előnyét. Azonban az utolsó játékrészben két nagy főszereplője is volt a vendégek támadóegységének. Az egyik ezek közül Váry Tamás volt, aki egy TD-re felhozta csapatát. Magyar lába nem remegett meg az extránál. A másik fontos szereplő pedig Bábosik Dénes volt, aki már Váry touchdown-ja előtt is remek elkapásokkal lopta a yardokat előre klubjának, de egy 10 yardos touchdown-nal a Lovászfiúk egy pontra megközelítették a vendéglátókat. Magyar Csanád pedig az egész mérkőzésen nagyon magabiztosan értékesítette az extrákat és ezúttal sem hibázott: 28-28. Ám gyorsan feleszméltek a Párducok és Bosnjak újabb elkapásával ismét a Pancevo vezetett, viszont a kimaradt extra újabb lehetőséget nyújtott két perccel a meccs lefújása előtt a Cowboys-nak, hogy átvegye a vezetést. Azonban a nagy igyekezetben Váry Tamás egyik átadására Predrag Matic csapott le és meg sem állt az end zone-ig a játékszerrel. Zubovic pedig beállította a 41-28-as végeredményt, amellyel a Pancevo Panthers első szerb csapatként megnyerte az IFAF Közép Kelet-európai Interligát.

Fotók: Váradi Barna és Király Etelka

Pancevo Panthers-Budapest Cowboys 41-28 (19-7, 6-7, 3-0, 16-14)
Pontszerzők: Bratislav Bosnjak 3 (xp (az elsőnél): Nemanja Zubovic), Zoran Todorovic, Vladimir Trajanovic, Predrag Matic (xp: Nemanja Zubovic), Nemanja Zubovic (mezőnygól), illetve Kocsis Péter (xp: Magyar Csanád), Váry Tamás 2 (xp: Magyar Csanád 2), Bábosik Dénes (xp: Magyar Csanád).

Karim Trabelsi, a Budapest Cowboys vezetőedzője: Az elején nem volt olyan a védelem, mint ahogy azt megszokhattuk. Nagyon sok volt a mistackle is és a corner-eink sem voltak teljes mértékben fegyelmezettek. A második félidőben ott voltunk és szívből játszottunk, de sajnos volt egy harmadik negyed, ahol nem voltunk túl fényesek. Az utolsó negyedben nagyon biztattam a srácokat, hogy meg tudják csinálni, és lám 28-28-ig feljöttek, de a végén sajnos egy play-en múlt az egész, amely nem sikerült. Nagyon örültem annak, hogy össze tudtunk hozni két alakulatot, akik egy csapattá gyúródtak. Az egész CEI-ben jól játszottunk és remélem, hogy a nyári edzőtáborozás jól sikerül, hogy a HFL-ben is jól szerepeljünk majd.