A Wolves simán, az Enthroners nehezen győzött

Csonka fordulóval folytatódott a HFL. Nagypénteken a Budapest Wolves második győzelméért hajtott a Győr Sharks ellen, amelynek nem sikerült az első körben meglepetést okoznia a Fehérvár Enthroners ellen hazai pályán.

26321203_bcb84719e50e4b1dc5417443e06e2d29_xl

A Farkasok már az első negyedben bekezdtek. Bencsics Márk Storcz Andrásnak és Bartos Ferencnek adott egy-egy touchdownt passzt. Majd Nemes Nátán interceptionje után a Wolves támadását Benjamin Lyons váltotta három pontra (17-0). A Győr Sharks-nak a második játékrészben volt válasza: Phillip Villanueva remek passzokkal látta el elkapóit, amivel egészen az egyyardos vonalig jutottak a vendégek. Onnan pedig Villanueva bebújt a malacbőrrel az end zone-ba. Markó Bálint pedig belőtte az extrát (17-7). A második negyedben a Wolves defense kiemelkedően teljesített, hiszen Madarassy Richárd, Bicskei Dániel és Nemes Nátán is szerzett interceptiont, emellett pedig a Farkasok egy újabb TD-t vittek, ezúttal Elek Ádám váltotta pontokra Bencsics egyik átadását (23-7). A második félidő nagyban hasonlított az elsőre. A szünet után ismét jól kezdett a Wolves. Elek Ádám elkapása és Danku Dávid futása hozott újabb pontokat (37-7). A Győr Sharks próbált zárkózni, Erik Ford elkapásával ez sikerült is, de ezután Bencsics futott TD-je gyakorlatilag eldöntötte a találkozót (44-14). Az utolsó játékrészben azonban mégsem tudta elkerülni a mercy rule-t a győri alakulat, amely Elek harmadik elkapásával lépett érvénybe (51-14). A végén a Cápáknál a fiatalok is kaptak játéklehetőséget, amellyel Ráthonyi Kende élt is egy több, mint 50 yardos futott touchdownnal. A Cápák ugyan keményen küzdöttek azért, hogy megnehezítsék a Farkasok dolgát, de az első és a harmadik negyedbeli gyenge kezdés megpecsételte sorsukat, így a címvédő Wolves 51-21-re győzött hazai pályán.

Fotók: Hidvégi János Gábor

Budapest Wolves – Győr Sharks 51-21 (17-0, 6-7, 21-7, 7-7)
Pontszerzők: Elek Ádám 3 TD, Storcz András, Bartos Ferenc, Danku Dávid, Bencsics Márk, Benjamin Lyons 1 FG és 6 XP, illetve Phillip Villanueva, Erik Ford, Ráthonyi Kende 1-1 TD, Markó Bálint 3 XP

Kovács István, a Budapest Wolves vezetőedzője: Nyilván könnyű helyzetben vagyunk, mert magabiztosan nyertünk és többé-kevésbé jól teljesítettünk. Viszont van még miben javulnunk például a special team is sokat hibázott a találkozón. A defense is a meccs nagy részében jól dolgozott, de volt egy-két play, amit benéztünk. Hasonlót lehet elmondani egyébként az offense-ről. A srácok egyáltalán nem voltak elbizakodottak és dekoncentráltak, végig keményen küzdöttek, így összességében elégedett vagyok a teljesítményükkel.

Dustin Hawke Willingham, a Győr Sharks vezetőedzője: A két félidő között az volt a hasonlóság, hogy a turnovereknek és a napsütésnek voltunk az áldozatai. A drive-jaink majdnem felében eladtuk a labdát, ha csak hárommal többet értékesítettünk volna, akkor szorosabb lett volna a találkozó. Viszont pozitívum, hogy még nagy hátrányból is fel tudtunk állni és nem adtuk fel, jó volt tehát a hozzáállásunk. A Wolves egy eléggé egyszerű játékot játszott ellenünk, de azt nagyon jól tették. Nem közelítik meg rosszul ezt a bonyolult sportot. Lehet, hogy nekünk is ezt kellene követnünk.

57504145_2271155309608645_851965183306760192_o

A Fehérvár Enthroners-re közel sem várt könnyű összecsapás otthon a Kijev Capitals ellen, amelynél Maksym Cherepivskyi sérülés miatt nem vállalta a játékot, így Georgiy Verbenko adogatott. Az ukránok meg is nehezítették a hazai offense dolgát. A Koronázók defense TD-vel szereztek vezetést, Verbenko átadására az Enthroners térfelén Mike Wallace csapott le és egészen a 40 yardos vonaltól az end zone-ig cipelte a játékszert. (7-0) A második negyedben Zách György mezőnygólja után már az offense-nek is sikerült touchdownt vinnie, Ryan Tuiasoa 54 yardos elkapásával (16-0). A harmadik játékrészben tovább növelte előnyét a hazai gárda, ezúttal Tóth Nándor alig 30 yardos elkapása hozott pontokat (23-0). Ám a Kijev sem maradt TD nélkül. Az utolsó játékrészben Hubrii Roman futott egy hatpontost, amivel szépítettek az ukránok, majd Oleksandr Melnychuk extrája beállította a 23-7-es végeredményt. Így az Enthroners, ha nem is magabiztosan, de győzött ismét.

Fotók: DigitalSport

Fehérvár Enthroners – Kijev Capitals 23-7 (7-0, 9-0, 7-0, 0-7)
Pontszerzők: Mike Wallace, Ryan Tuiasoa, Tóth Nándor 1-1 TD, Zách György 1 FG és 2 XP, illetve Hubrii Roman 1 TD, Oleksandr Melnychuk 1 XP

Jim Ward, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Érezhető volt az ellenfélen, hogy jól felkészült belőlünk, így ez a találkozó is példa arra, hogy nem lesz minden meccsünk sétagalopp. A defense-ünk kiemelkedően teljesített a találkozón, hiszen a turnover csatát is megnyertük, ami fontos volt. Sokat jelent számunkra, hogy 2-0-val állunk a bajnokságban, de még van hova fejlődnünk.

Georgiy Verbenko, a Kijev Capitals csapatmenedzsere: Az edzéseken nem, de a meccsen egy kicsit ideges voltam, amikor kiderült, hogy én leszek az irányító Maksym vállproblémái miatt. De szerencsére nem komoly a sérülés. Sajnos a pick-six már a találkozó elején elrontotta a hangulatunkat. A defense-ünk kiválóan teljesített, jobban, mint a Cowbells ellen. Az offense-nek azonban még van mit javulnia, mert még nincs meg az összhang.