Egy TD döntött az esős rangadón

Az eső nem kímélte a csapatokat Székesfehérváron, ahol a közönség nagy rangadót láthatott. Elképzelhető, hogy ez is rányomhatta egy kicsit a bélyegét a találkozóra.

Már az első negyedben nagy harc alakult ki a Crushers és az Enthrones között, de végül utóbbinak kezdődött jól a párharc. Egy ígéretes akciót követően Erős Márk 28 yardos átadását Bakonyvári Patrik kaparintotta meg és a játékszerrel be is ért az end zone-ba. Zách György be is lőtte az extrát (7-0). A Zúzók próbáltak egyenlíteni az első félidőben, de nem sikerült számukra a pontszerzés, így minimális előnnyel folytathatták a szünet után a Koronázók.13227708_1163436527024674_2006587548192684566_o

Az eső a második félidőben csak felerősödött megnehezítve mindkét csapatnak a dolgát. Az irányítók számára a passzokat szinte lehetetlenné tette, és bár volt néhány szép futás mindkét oldalon, nem sikerült ezeket pontokra váltaniuk az alakulatoknak. A hazaiak viszont kétszer is közel álltak ahhoz, hogy újabb pontokat vigyenek fel az eredményjelzőre. Zách György kétszer is field goal távba került, de egyszer a holdernek nem sikerült megtartania a csúszós labdát, egyszer pedig a rúgó lövése volt túl rövid. A Crushers próbálta ledolgozni hátrányát, hiszen egy TD-vel akár hosszabbításra menthette volna a találkozót, de végül a körülmények az ő feladatukat is megnehezítették. Így pontokban szegény találkozót zárhatott mindkét alakulat, amelynek végén a Fehérvár Enthroners örülhetett, és ezzel megőrizte veretlenségét.

A Koronázók legközelebb június 5-én a Győr Sharks 2-höz látogatnak, míg a Zúzók május 28-án a Dabas Sparks vendégei lesznek.

Fotók: Tenk László

Fehérvár Enthroners-Szombathely Crushers 7-0 (7-0, 0-0, 0-0, 0-0)
Pontszerzők: Bakonyvári Patrik 1 TD, Zách György 1 XP.

Pál Tibor Kornél, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Egy nagyon nehéz mérkőzésen, igazi rangadón vagyunk túl. Mindkét csapat felkészült a másikból, de a mérkőzés nagy részén a védelmek domináltak. A második félidőt elmosó esőszakadás pedig tovább szűkítette a támadók lehetőségeit. Büszke vagyok a játékosaimra a hibák ellenére is, a közönségünkre, akik közül nagyon sokan kijöttek és a legnagyobb esőzés ellenére is alig mentek el. A végén hatalmas bíztatás segítette a védőinket. Öröm volt ezt átélni. Remélem, még sok ilyenben lehet részünk. Készülnünk kell tovább, hiszen csak egy lépéssel vagyunk közelebb a céljainkhoz.

Gildo Nator, a Szombathely Crushers vezetőedző: A találkozó olyan kiélezett és izgalmas volt, amire számítottam. Viszont volt néhány szituáció, amiben nem értettem egyet a játékvezetőkkel. Ugyan nem a legjobb meccsünket játszottuk, de mégis voltak jó pillanataink. Amiatt viszont büszke vagyok a srácokra, hogy a végig hajtottak. Egy kemény, de sportszerű összecsapáson vagyunk túl. Az eredmény nem mutatja, hogy melyik a jobb csapat. Most a következő találkozónkra kell fókuszálnunk, addig is rengeteget kell dolgoznunk még.

A FEZEN Divízió II. további eredményei:

Boda Troopers-Budapest Eagles 0-47 (0-23, 0-21, 0-0, 0-3)
Pontszerzők: Varga Dávid Dominik 2 TD, Dobos Attila, Zsila Dániel, Nagy Nándor, Mészáros Márton, Pintér Patrick 2 FG és 6 XP.

Nagy Gábor, a Boda Troopers vezetőedzője: Sajnos a körülmények nem voltak a legideálisabbak, viszont mi nagyon élveztük az egész meccset. Sikerült végre lecsökkenteni a hibáink számát, sokkal jobban sikerültek a drive-ok, ígéretes támadásokat tudtunk vezetni, valamint a védelem is a maximumot nyújtotta a mérkőzésen. Az apróbb részletekre jobban kell koncentrálnunk, meg kell tanulnunk befejezni a támadásokat, de összességében elégedett vagyok azzal, amit a csapattól láttam. Két hét pihenő után jön az utolsó alapszakasz meccsünk, remélem sikerül tovább javítani a hétvégén mutatott teljesítményen.

Tokaji Ferenc, a Budapest Eagles offensive koordinátora: Újonc csapattal játszottunk még van mit tanulniuk, de látszik, hogy jó úton járnak, lelkesek és végig küzdöttek. Most még a tanuló éveiket “járják”, ha tovább dolgoznak sokat fognak fejlődni és jó kis csapat lehet! Egy tanulságos meccset játszottunk, szerintem mindkét csapat tudott tanulni belőle! Mi sajnos az időjárás miatt nem tudtuk azt az offense-et játszani, amit szerettünk volna, ezért vissza kellett állni a megszokott futásainkhoz, ami most is jól működöt. De még mindig vannak hibák, amiket folyamatosan javítunk. A defense megint nullán tudta tartani az ellenfelet, aminek nagyon örülök. Defense-ben Nemes Ádám játszott kiemelkedően, offense-be a sérülésből visszatért QB-nk Osvald Ádám játszott nagyon jól! Célunk továbbra is a bajnokság megnyerése és egy osztállyal feljebb lépés, de ezért még nagyon sokat kell dolgozni!