Gyarmati-parádé és Szekszárd-diadal

Rangadóra lehetett számítani, de végül a Bad Bones simán verte a 45-0-val kezdő Zala Predators-t.

Az első negyedben még úgy nézett ki, hogy valóban egy izgalmas összecsapásra lehet számítani Szekszárdon. A Rosszcsontok jól kezdtek, hiszen Szabolcska Balázs elkapásával megszerezték a vezetést, amely után Greiling Mihály berúgta az extrát. A válasz azonban nem maradt el, hiszen Hasznos Sebastian megfutotta a Ragadozók egyenlítést érő touchdown-ját. Orsós Attila értékesítette az extrát. Ám ekkor még senki sem számított arra, hogy ezek voltak a Zala első és egyben utolsó pontjai az összecsapáson.
DSC_2131A második játékrésztől szinte csak Gyarmati Mátéról, a Bad Bones irányítójáról szólt a meccs. A Szekszárd QB-ja ismét megszerezte a vezetést csapatának, amellyel kialakította a 13-7-es félidei állást, mivel Greiling extrája sikertelen volt.

A harmadik negyedben folytatódott a Gyarmati-parádé. Az irányító többször is sikeresen jött ki a zsebből, amellyel megnehezítette a Predators-védelem dolgát. Ezt egy újabb hatpontossal pecsételte meg, amely után jöhetett a sikeres extra. Ebben a játékrészben a QB másodjára is megcsillogtatta passzolási tudását, hiszen Nagy Viktornak dobott touchdown-t érő átadást. Greiling egypontosa sikeres volt ezúttal is.
DSC_2002Ilyenkor már szinte el is dőlt a mérkőzés, de Gyarmati Máté számára még nem ért véget, hiszen a negyedik negyedben egy újabb hatpontost futott, amely után Greiling is értékesítette az extrát, kialakítva a 34-7-es végeredményt.

A Szekszárd Bad Bones legközelebb május 9-én a Dabas Sparks otthonába látogat, míg a Zala Predators egy nappal később a Fehérvár Enthroners vendége lesz.

Fotók: Barka Bálint Tarzi

Szekszárd Bad Bones-Zala Predators 34-7 (7-7, 6-0, 14-0, 7-0)
Pontszerzők: Gyarmati Máté 3 TD, Szabolcska Balázs, Nagy Viktor 1-1 TD, Greiling Mihály 4 XP, ileltve Hasznos Sebastian 1 TD, Orsós Attila 1 XP.

Gyarmati Máté, a Szekszárd Bad Dones irányítója: A mérkőzést megelőző edzéseken azon dolgoztunk, hogy a Székesfehérvár elleni mérkőzésen elkövetett hibáinkat kijavítsuk. Sokkal jobban játszottunk, mint az előző meccsen, a támadósor jól tudott haladni és gyorsan vezetést tudtunk szerezni. A védelem az elejétől nyomás alatt tartotta a zalai támadókat, labdát is szereztek, ezzel is megkönnyítve az offense dolgát. Nagyon jó mérkőzést játszottunk egy jó csapat ellen. A végeredmény kicsit csalóka, mert nem tudtak teljes kerettel utazni a mérkőzésre és a védelmük elfáradt a második félidőre.

Hasznos Sebastian, a Zala Predators futója: Mindkét csapat jól felkészült volt, viszont nálunk az offense-ben a passzjátékban elég sok hiba volt, de a futó játékunk jól működött. A Szekszárd támadóegysége jól játszott, sokat passzoltak és az irányítójuk sokszor kimozgott a zsebből és futott. A védelem mindkét oldalon jól teljesített, a végére látszott rajtuk, hogy elfáradtak. Az egyik fő baj az, hogy sok az egyénileg jó játékos, de még nem szoktunk össze. A passzjátékot kell gyakorolnunk, és a passz elleni védekezést, ezen kívül a QB contain-t kell megbeszélni a védelemben. Összességében egy nagyon jó, változatos meccs volt szerintem.

Újpest Bulldogs 2-Fehérvár Enthroners 6-8 (0-8, 6-0, 0-0, 0-0)
Pontszerzők: Környei Bence 1 TD, illetve Erős Márk 1 TD, Legoza Viktor 1 S.

11171743_663545717109354_1873151794_o

Fotó: Környei Béla

Környei Bence, az Újpest Bulldogs 2 futója: Összességében egy kiegyenlített meccsen vagyunk túl, ahogy ez az eredményen is látható. Egy kapott TD-vel fejeztük be a meccset, így úgy gondolom, a defense-re nem panaszkodhatunk. Az offense egyelőre elég döcögős ebben a szezonban, bár megszereztük idei első pontjainkat, amely legalább egy kis pozitívum. Én úgy látom, hogy a fejekben kell egy kicsit rendet raknunk, megkeresni a motivációnkat és elhinni, hogy többre vagyunk képesek, és akkor megmutathatnánk, hogy mi ennél egy erősebb csapat vagyunk, mint amit eddig láttak tőlünk. Én bizakodóan nézek a jövőbe és várom a következő kihívást. A sportszerű mérkőzést köszönjük az Enthroners-nek, és még egyszer gratulálunk nekik a győzelemhez!

Erős Márk, a Fehérvár Enthroners irányítója: Az első meccsen elszenvedett vereségünket mihamarabb ki akartuk javítani. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű és nem is volt az. A hamar megszerzett vezetés után sok apró hiba hátráltatta a támadósorunkat. A védelmünk viszont nem engedte vezetéshez jutni a Bulldogokat. Ezért ez a meccs nekik köszönhetően ért véget a Mi győzelmünkkel. Én nem számítottam ennyire nehéz meccsre. Az Újpest keményen és jól játszott. Most viszont már készülnünk kell a következő ellenfelünkre.