Gyengén kezdtek, majd nagyot fordítottak a Kolomposok

A Maker’s Mark Hungarian Football League második fordulója zárult az elmúlt hétvégén egy igazi klasszikusnak mondható párharccal. A Miskolc Steelers a Budapest Wolves elleni vereség után a másik fővárosi alakulat otthonában készült arra, hogy megszerezze az első győzelmét a szezonban.

Cowbells-Steelers_20190427142758_DSC_9928

Az első negyed alapján jó úton haladtak a borsodiak. Andre Whyte futásával hamar megszerezték a vezetést a miskolciak (0-6). A Cowbells támadóegysége egy kicsit döcögősen kezdett, két offenzívájuk is punttal végződött a TD után. Viszont az acélvárosiaknak sikerült két labdabirtoklányi előnyre szert tenniük, miután Jeremy Dixon passzát Fenyvesi Csaba értékesítette. Dixon ezután a kétpontost is megcsinálta (0-14). Az offense jó rajtjába a védelem is besegített, Czirók Márton átadására Jónás Máté csapott le és a labdát elvitte egészen az end zone-ig (0-21). Sokan azt gondolhatták, hogy a Steelers a kezdést meglovagolhatja és folytathatja a második negyedben ezt a jó sorozatot. De a Cowbells-t sokan úgy ismerik, hogy az ilyen nehéz szituációkból is ki tud lábalni. Ezt a második játékrészben bebizonyította, igaz kellett ehhez az is, hogy irányítót cseréljenek a vendéglátók, Váry Tamás lépett a pályára. Nick Canter két elkapása a negyed elején azonnal lőtávolságba hozta a fővárosiakat (12-21). A hazaiak védelme rendre megállította a Steelers-t, majd Czirók Márton touchdownja egy labdabirtoklásnyira hozta fel a Cowbells-t (18-21). A Steelers szinte leblokkolt, amit negyedjére is kihasznált Troy Baker együttese, Mészáros Márton megfordította az állást: 24-21.

Cowbells-Steelers_20190427144551_e

A szünetben Eaton Demetrius Lamar vezetőedzőnek el kellett beszélgetnie a játékosokkal. A harmadik negyedet figyelembe véve ez hatásosnak bizonyult. Pontokat ugyan nem szerzett az offense, de a védelem féken tartotta a jó második játékrészt produkáló Cowbells-támadósort. Az utolsó negyedben aztán eldöntötték a Kolomposok a találkozót: Zsila Dániel és Váry Tamás egy-egy touchdownt szerzett, illetve Magyar Csanád értékesítette az extrákat. Így alakult ki a 38-21-es végeredmény.

Fotók: Váradi-Király Fotó

Budapest Cowbells – Miskolc Steelers 38-21 (0-21, 24-0, 0-0, 14-0)
Pontszerzők: Nick Canter 2 TD, Czirók Márton, Mészáros Márton, Zsila Dániel, Váry Tamás 1-1 TD, Magyar Csanád 2 XP, illetve Andre Whyte, Fenyvesi Csaba, Jónás Máté 1-1 TD, Jeremy Dixon 1 PAT, Jónás Máté 1 XP

Troy Baker, a Budapest Cowbells vezetőedzője: Nagyon gyengén kezdtünk, mintha a Moszkva elleni meccsen nyújtott rossz teljesítményünknek ez lett volna a folytatása. Váry Tamás kisebb sérülése miatt kezdett Czirók Marci. Viszont a helyzet úgy adta, hogy Tomit mégis be kellett állítanom. Négy playünk is TD-vel végződött, a defense pedig feltüzelt állapotba került. A győzelemnek örülünk, de még mindig hosszú az út a rájátszásig. Szeretnénk kiharcolni azt, hogy az elődöntőt hazai pályán játsszuk. Ehhez egy lépéssel közelebb kerültünk.

Eaton Demetrius Lamar, a Miskolc Steelers vezetőedzője: Nyilvánvalóan négy negyeden keresztül kell jól teljesítenünk! A Cowbells ellen bebizonyosodott, hogy mi történik, ha ezt nem sikerül megtennünk. Amint ez változni fog meglesz az esélyünk arra, hogy megszerezzük az első győzelmünket!