AMERIKAI FUTBALL JÁTÉKVEZETŐI TANFOLYAM!

Költségek:
- tandíj 5.000 Ft (minden jelenlegi, vagy volt MAFSZ sportolói vagy edzői igazolvánnyal rendelkező jelentkező a MAFSZ támogatásával ingyenesen vehet részt a tanfolyamon).

Képzési idő: 2021. január – 2021. július

Az első oktatási hétvége pontos időpontjáról minden érdeklődőt emailben értesítünk!

A COVID-helyzetre való tekintettel a tanfolyam kezdetekben online formában kerül megtartásra és csak a vészhelyzet lezárása után váltunk kontaktórás képzésre!

A tanfolyam további oktatási napjai az első hétvégén kerülnek egyeztetésre, kihirdetésre.

Program:

Az elméleti képzés során a játékvezetői módszertan, szabályismeret, a játékvezetés filozófiája témaköröket érintjük, amelyekből a jelentkezők záróvizsgát tesznek. A gyakorlati képzés keretében a jelentkezők a játékvezetés technikájával, mechanikájával, sportokmány-kezelésével ismerkednek meg, mely szintén záróvizsgával fejeződik be. A záróvizsgát tett jelentkezők a MAFSZ Játékvezetői bizottságának tagjai lesznek.

Egyéb tudnivalók:

Minden jelentkező részére visszaigazolást küldünk a jelentkezése elfogadásáról. A jelentkezési lap beérkezése után a további tudnivalókról szóló információkat (időpont, pontos helyszín/elérhetőség, számlaszám, stb.) megküldjük a jelentkezőknek.

A tandíj befizetésének a határideje megegyezik a jelentkezési határidővel!

Jelentkezési határidő: 2021. január 15. (péntek)

A tanfolyam minimum 10 fő jelentkezése esetén kerül megrendezésre!

Serdülő U17

Csapat                                    GY                  V                    SZP                   KP

U17_Rajztábla 1

Gyermek U15

Utolsó frissítés: 2021.01.15

U15_Rajztábla 1

Hungarian Bowlba jutott az Enthroners

A székesfehérvári alakulat 28-7-re legyőzte a Győr Sharksot a Maker’s Mark Hungarian Football League alapszakasznak második körében.

Nem a megszokott hazai környezetben játszhattak a Cápák, hiszen Nyúl helyett a First Fielden rendezték meg a Koronázók elleni összecsapásukat. A Győr és a Fehérvár formáját tekintve viszont így is egy kiélezett párharcra lehetett számítani.

Az első negyedben érezhető is volt, hogy komolyan egymásnak feszültek a csapatok. A vezetést az Enthroners szerezte meg, miután negyedik kísérletre Erős Márk a 30 yardos vonal környékén feldobta a levegőbe a labdát, amivel Rashad Stillt megtalálta az end zoneban (0-7). Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, hiszen a remek passzjátékára alapozó Győr hamar eljutott az ellenfél térfelére, ahol végül Benedek László 36 yardos elkapott TD-je hozta az első vendég egységeket (7-7). A második negyedben is folytatódott a kiélezett harc. A Sharks-védelem dolgát rendre megnehezítette a Fehérvár futójátéka. Ennek köszönhetően Tóth Levente megszerezte a következő touchdownt (7-14). A győri defense azonban egyszer mégis meg tudta állítani az ellenfelet: Novakov Dávid kezéből kiszedték a labdát, amit Seres Dániel gyűjtött be.

200559466_4218075971583226_2988578817883605033_n

Mindössze egy labdabirtoklásnyi volt a különbség a két együttes között a második félidei folytatásnál, de Still ezen változtatott és egy újabb elkapással növelte a címvédő fórját (7-21).Az utolsó játékrészben sem adta fel a Sharks és igyekezett egyenlíteni, de a fehérvári védelem magabiztosan teljesített, főleg Gyarmati Máté, aki több győri támadást is megállított. Viszont a végén Erős Márk futott touchdownja eldöntötte a találkozót. A Fehérvár Enthroners 28-7-re nyert a Győr Sharks ellen, ami azt jelentette, hogy elsőként jutott a Hungarian Bowlba.

Fotók: Tenk László
Írta: Makranczi László

Győr Sharks – Fehérvár Enthroners 7-28 (7-7, 0-7, 0-7, 0-7)
Pontszerzők: Benedek László 1 TD és 1 XP, illetve Rashad Still 2 TD, Erős Márk, Tóth Levente 1-1 TD, Beretka József 4 XP