Magabiztosan nyert a Gladiators és a Mustangs is

Az elmúlt hétvégén folytatódtak a korosztályos bajnokság küzdelmei. A DEAC Gladiators egy éve szintén a Miskolc Steelers ellen kezdett és akkor is győzött, most hazai pályán ismét a sikeres rajt volt a cél.

1_81

A Gladiátorok már az első negyedben nagy fölénnyel játszottak. Az offense termelte a pontokat, a defense pedig rendre megállította a Steelers védelmét. Gréczy Balázs futása, valamint Boruzs Kevin és Gyarmati Patrik elkapásai három touchdownos előnyt hoztak a hazaiaknak. Utóbbi ráadásul az extrákat is értékesítette (21-0). A meccsen ráadásul a kiválóan teljesítő Kunkli László is feliratkozott a pontszerzők közé. Két TD-passzát követően egy szélső futással egy hatpontost is összehozott a harmadik negyedben. A tavalyi év junior játékosa, Németi Soma sem maradt ki a szórásból, egy screen passz után két szerelést is kikerülve ért be az end zone-ba (35-0). Gyarmati ötödik extrája pedig először a szezonban érvénybe léptette a mercy rule-t. Az utolsó játékrészben ugyan Bodnár Benedek szépített az Acélosoknak, de a lényegen nem változtatott, magabiztos 35-6-os sikerrel nyitott a Debreceni Egyetem csapata.

Fotók: Derencsényi István

DEAC Gladiators – Miskolc Steelers 35-6 (21-0, 0-0, 14-0, 0-6)
Pontszerzők: Gréczy Balázs, Boruzs Kevin, Gyarmati Patrik, Kunkli László, Németi Soma 1-1 TD, Gyarmati Patrik 5 XP, illetve Bodnár Benedek

70504805_918202828566210_2639706029905936384_o

A Tatabánya Mustangs a Győr elleni vereséget követően már magabiztosabb sikert aratott, de a Budapest Eagles elleni meccsen nehézkes volt a kezdés. Az első játékrészben ugyan megszerezte az előnyt Kaiser Dániel, de ezután sokáig nem tudott pontokat felvinni a táblára a hazai gárda, amely többek között a vendég védelem munkáját dicséri (6-0). A harmadik játékrészben aztán megtört a jég, egymás után háromszor is TD-t szerzett a Mustangs: Misztl Benedek és Kaiser Dániel futásai után Molnár Levente is összehozott egy touchdownt (27-0). A Sasok támadósora ekkor kezdett el ébredezni és Gulyás Zoltán elkapásával szépítettek (27-6). A negyedik negyedben viszont végleg eldöntötte a találkozót a Tatabánya, Molnár második elkapott TD-je, majd Magyar Gergely interception return touchdownja a sikeres extrákkal együtt elindította a futóórát ezen a találkozón is (41-6). A végén az Eagles még tudott pontokat szerezni Szabó Kristóf megiramodásával és Ducza Bálint kétpontosával. Bár az előző fordulóban kiadta a kezéből a meccset a Mustangs, ezúttal ez nem történt meg és 41-14-es győzelmével javított a Győr elleni vereséget követően.

Grafika: Hungarian Football

Tatabánya Mustangs – Budapest Eagles 41-14 (6-0, 0-0, 21-6, 14-8)
Pontszerzők: Kaiser Dániel, Molnár Levente 2-2 TD, Misztl Benedek, Magyar Gergely 1-1 TD, Misztl Benedek 1 PAT és 3 XP, illetve Gulyás Zoltán, Szabó Krisztóf 1-1 TD, Ducza Bálint 1 PAT