Meglepetések sorozata a Divízió II. rajtján

Amennyiben a tavalyi szezonra visszatekintünk sokan a Rebels Oldboys, a Miskolc-Szirmabesenyő Renegades, illetve a Tatabánya Mustangs győzelmére tettek volna az elmúlt hétvégén. Ebből egy tipp be is jött volna a 2020-as őszi idényben.

DSC_5634

A Divízió II. szezonnyitó meccsén a Rebels Oldboys az új irányba tartó Jászberény Wolverines-t látta vendégül. Az első félidőben kézben is tartotta a meccset a fővárosi alakulat, amely 21-0-s előnyt szerzett. Bár Lesi Péter mindössze egy TD-passzt osztott ki Zsikla Zoltánnak, a többi pontot pedig Bak Csaba futotta meg. A második félidőben már megérkezett a meccsbe a Wolverines is, amely egyébként a nagy hátrány ellenére kitartóan védekezett. Lesi Tamás azonban hozta a negyedik touchdownt, ami eldöntötte a meccset. A jászságiak becsületből mentek és 16 pontot azért összehoztak, de így is 35-16-os verséget szenvedtek. Azonban külön kiemelendő a defense teljesítménye, amely 4 interceptiont jegyzett. Ebből kettő (egy pick 6) Polgár Dávid nevéhez fűződik.

_ROF9005

Óriási csatát hozott viszont a fehérváriakkal megerősített VSD Rangers és a tavalyi ezüstérmes Tatabánya Mustangs párharca. A bányászvárosiak túl sokat nem tudtak tenni Erős Márk irányító, illetve a futójáték ellen, hiszen főleg e két tényező az, ami hozta a pontokat a hazai pályán játszó Rangersnek. Erős kétszer, míg Fenyő András, Mezőfi Benedek és Aladics Antonello egyszer-egyszer ért be a célterületre. A Tatabánya támadósora Misztl Benedek vezényletével tudott nehéz pillanatokat okozni, de nem tudtak győzelemmel távozni Dunakesziről a Musztángok: 38-15.

118934772_755945191804780_6356166173462763075_o

Tavaly a CFS Guardians és a Miskolc-Szirmabesenyő Renegades egy látványos meccset vívott Szegeden. Idén viszont a sokpontos találkozó nem valósult meg és a borsodiak dominanciája sem. Az őrzők már az első félidőben tízpontos vezetést szereztek, amire csak egy touchdown érkezett válaszul Bodnár Zoltán révén (10-6). A védelmek viszont mindkét oldalon jól teljesítettek. A Guardiansnél a két interceptiont szerző Leszkován Ádám, valamint a kierőszakolt fumblet és az együttes sacket jegyző Vidumánszki Tamás külön kiemelendő.

Fotók: Márkus Péter, Maróti János, Váradi-Király Fotó

Rebels Oldboys – Jászberény Wolverines 35-16 (7-0, 14-0, 7-7, 7-9)
Pontszerzők: Bak Csaba 2 TD, Magyar Dániel, Lesi Péter, Zsikla Zoltán 1-1 TD, Szentirmai Zoltán 5 XP, illetve Polgár Dávid, Sülyi Richárd 1-1 TD, Schmeiszer Gergő 1 S, Sárközi Ádám 2 XP.

VSD Rangers – Tatabány Mustangs 38-15 (6-6, 12-3, 6-0, 14-6)
Pontszerzők: Erős Márk 2 TD, Fenyő András, Mezőfi Benedek, Aladics Antonello 1-1 TD, Mezőfi Benedek 1 PAT, illetve Misztl Benedek, Patányi Ádám 1-1 TD, Kun Szilárd 1 FG

CFS Guardians – Miskolc-Szirmabesenyő Renegades 10-6 (3-0, 7-0, 0-6, 0-0)
Pontszerzők: Horváth Márió 1 TD, Mágori Milán 1 FG és 1 XP, illetve Bodnár Zoltán 1 TD