Megtört a Farkasok uralma U19-ben

Nem akármilyen párharcoknak néztünk elébe az elmúlt hétvégén. A tét a döntőbe jutás volt, és a találkozókat megelőzően az biztos volt, hogy egy fővárosi alakulat részt vesz az aranycsatában, a Wolves vagy a Cowbells.

DSC_1224

Az első félidő alapján eléggé úgy tűnt, hogy megtörik a Farkasok szériája. A Kolomposok az első negyedet követően 14-6-ra vezettek, Dániel Márk és Golita Zoltán szereztek TD-ket Troy Baker együttesénél, míg a Wolves-nál Varga Tamás elkapása hozott hat pontot. A folytatásban aztán a Cowbells Dániel és Golita révén egy-egy újabb touchdownt szereztek, ám előbbi egy extrát kihagyott, így 27-6-os vendégelőnnyel mehettek a csapatok a pihenőre. A Farkasokat össze kellett szedni fejben, amit az edzők megtettek. Ennek látható eredménye is volt. A Wolves háromszor is labdát szerzett, abból pedig egyet pontokra váltott Varga újabb elkapásával. Azonban ebben a játékrészben a Kolomposok védelme is kiválóan szerepelt, Márton Zsolt két interceptiont is jegyzett. Maradt a döntés az utolsó negyedre, amelyben a Farkasok Varga harmadik touchdownjával egy labdabirtoklásnyira feljöttek: 27-19. A végén a hazaiak közel álltak ahhoz, hogy hosszabbításra mentsék a találkozót, de végül a Cowbells védelem megállította Vargát 9 yardra az end zone-tól.

Fotók: Váradi-Király Fotó

Budapest Wolves-Budapest Cowbells 19-27 (6-14, 0-13, 7-0, 6-0)
Pontszerzők: Golita Zoltán, Dániel Márk 2-2 TD, Dániel Márk 3 XP, illetve Varga Tamás 3 TD, Pfisztner Máté 1 XP.

46084829_2171476122877176_7554265887847481344_o

Nyírábrányban kelet-nyugat párharcot rendeztek a döntőbe jutásért, a Gladiators a Young Guns Unitedet fogadta. A hazaiaknál visszatért Kunkli László sérüléséből. A kezdő játékrészben sok hibával játszott a két együttes. Az első pontok a második negyedben születtek, Németi Soma futásával szerezték meg a vezetést a Gladiátorok. Majd egy megismételt puntnál magasan kapta a snapet a vendégek rúgója, így a saját end zone-juk közelében volt kénytelen ráfeküdni a malacbőrre. Így jó mezőnypozícióba kerültek a hazaiak és egy mezőnygólt össze is hoztak Kovács Ádám révén. 10-0-ra vezettek a cívisvárosiak és ez is maradt a szünetben. A harmadik negyed elején ébredezni kezdett a vendég alakulat, Bakos Bence szerzett labdát, amit egészen a red zone-ig hordott vissza. Itt pedig Horváth Kristóf elkapásával faragott hátrányán a Young Guns. Az utolsó játékrész elején a Gladiators Németi révén újabb TD-t szerzett, de a vendégek Tóth Áron elkapásával, két perccel a vége előtt három pontra feljöttek: 16-13. A Young Guns ráadásul a rúgás után visszaszerezte a malacbőrt. Szépen építették fel támadásukat Madarász Attila fiai, de végül negyedik kísérletre Horváth elejtette a labdát, így egy perccel a végső sípszó előtt Németi lepörgette az órát. A Gladiators ezzel 16-13-ra nyert és egy kicsit görcsös játékkal, de története során először jutott az U19-es bajnokság döntőjébe.

Fotó: Makranczi László

Gladiators-Young Guns United 16-13 (0-0, 10-0, 0-7, 6-6)
Pontszerzők: Németi Soma 2 TD, Kovács Ádám 1 FG és 1 XP, illetve Horváth Kristóf, Tóth Áron 1-1 TD, Bakos Bence 1 XP.