Micsoda fordítás, micsoda siker! A Guardians lett a keleti első

Nem akármilyen hétvégét hagyhattunk magunk mögött az őszi másodosztályban. Három meccs, ebből kettő remek párharcot ígért. Ezt meg is kaptuk. Míg keleten eldőlt minden, addig nyugaton még maradt kérdőjel a playoffot illetően.

4463ad6a2d31db47be4111e2a3a12d2f_wm_0.5

Szombaton a rájátszásért küzdő Pécs Legioners az NBA Crushers 2 otthonában akart újabb győzelmet szerezni. Az első félidőben már látszott, hogy a mecsekaljaiaknak a futójáték hozhatja meg a sikert. Gáspár Barnabás és Kovács Csaba meg is szerezték az első pontokat, amelyre az ifjú tehetség, Tóth Barnabás tudott válaszolni. A második félidőben hasonló volt a forgatókönyv annyi különbséggel, hogy a harmadik harmadban két touchdownt hozott össze a Pécs, Keresztes Keve és Gáspár Barnabás révén. Ezzel gyakorlatilag már el is dőlt a találkozó, de az utolsó játékrészben még mindkét együttes szerzett egy-egy TD-t. Így a Legioners 30-12-re nyert és újabb győzelem esetén története első szezonjában bejuthat a playoffba.

123360071_379185329860168_2141359778284631864_n

Ehhez viszont a Tatabánya Mustangsnak is lesz egy-két szava, mivel nekik is kellett egy győzelem ahhoz, hogy a rájátszásba jutásra még legyen esély a következő hétvégén. Ezt hazai pályán elérték a Diósd Saints ellen. Az első félidőben még nem tudott olyan jelentős előny kiharcolni a bányászvárosi együttes hazai pályán. Molnár Levente futása és Misztl Benedek elkapása mellett Kun Szilárd tudott field goalt szerezni, míg a túloldalon Emhő Sebestyén passzát váltotta TD-re Szeifert Levente (17-8). A Musztángok viszont a második játékrészben már nem hibáztak és szépen araszoltak a győzelem felé. Persze ehhez Nagy Tamás kiváló formája is kellett, aki három TD-passzt is kiosztott a második félidőben. Ebből kettőt Bodnár István, egyet pedig Kaiser Dániel váltott pontokra. A Tatabánya otthon magabiztos 40-8-as sikert ért el és várhatja majd a mindent eldöntő találkozót a Pécs ellen.

123659891_798681417531157_7257100098663363574_o

De talán a legjobban várt összecsapás a vasárnapi CFS Guardians-Eger Heroes rangadó volt, ami a keleti csoport első helyéért ment. Egy negyednyi játékot követően még egál volt: a hazaiaknál Mágori Milán, míg a hősöknél Vakarcs Gergő szerzett touchdownt. Ezután az Eger nagyon elhúzott. Bleszity Erik és Joó Richárd elkapása után Vakarcs futott még be az end zoneba a második játékrészben. Huszonkét pontos előnnyel mehetett szünetre a Heroes, és ekkor azt lehetett hinni, hogy a vendégek simán behúzhatják a mérkőzést. Ám ezt a Guardians nem így gondolta. A harmadik negyedben még csak szépítettek Petrovszki Tamás révén. Az utolsó játékrészben pedig hihetetlent produkáltak az őrzők, és szétfutották a hősöket. Horváth Márió egy, majd Langane Dominik két touchdownt szerzett, és ekkor már három ponttal a hazai gárda vezetett. Ám teljesítményüket meg tudták fejelni még egy hatpontossal az őrzők, amit Marsi Tamás megiramodásával szereztek. A CFS Guardians a Renegades és a Rebels után a Heroes grabancát is elkapta. Ezzel a teljesítménnyel pedig 38-28-as győzelmet aratott a Csongrád-Csanád megyei együttes, és a keleti csoport élén végzett az alapszakaszban. Az Eger Heroes pedig készülhet a VSD Rangers elleni elődöntőre.

Fotók: Dragon Tamás és Kretovics Beáta, Szabó Dávid
Grafika: Hungarian Football

NBA Crushers 2 – Pécs Legioners 12-30 (0-6, 6-6, 0-12, 6-6)
Pontszerzők: Illés Zoltán, Tóth Barnabás 1-1 TD, illetve Gáspár Barnabás 2 TD, Baranyai Péter Keresztes Keve, Kovács Csaba 1-1 TD

Tatabánya Mustangs – Diósd Saints 40-8 (14-0, 3-8, 10-0, 13-0)
Pontszerzők: Bodnár István 2 TD, Kaiser Dániel, Misztl Benedek, Molnár Levente 1-1 TD, Kun Szilárd 2 FG és 4 XP, illetve Emhő Sebestyén 1 TD, Szűcs Fábián 1 PAT

CFS Guardians – Eger Heroes 38-28 (6-6, 0-22, 6-0, 26-0)
Pontszerzők: Langane Dominik 2 TD, Horváth Márió, Mágori Milán, Marsi Tamás, Petrovszki Tamás 1-1 TD, Mágori Milán 2 XP, illetve Vakarcs Gergő 2 TD, Bleszity Erik, Joó Richárd 1-1 TD, Spisák Erik, Vakarcs Gergő 1-1 PAT