Nagy arányú győzelmek születtek a vasárnapi rangadókon

Budapest Cowbells II – Miskolc AFT – 2021.06.20

Rekkenő hőségben kettő, a TD Store Divízió I. rájátszás csapata tét nélküli mérkőzésen találkozott egymással.

A Miskolciak kezdték támadással a mérkőzést. Jordán László #9 nem sokáig tétlenkedett. Kiosztott két passzt Charles Wort #23 felé, majd Fenyvesi Csabát #87 vette célba. A támadósorozatot Wort zárta egy futott TD-vel. Jónás Máté #25 a rúgást értékesítette, így 0-7 a mérkőzés elején a vendégeknek.

A Cowbells támadás puntban végződött, Miskolc pedig a Jordán – Wort – Fenyvesi trióval végighaladt a pályán. Wort ismét TD-t futott Jordán passzából, Jónás berúgta az extrát. Cowbells megszerezte első first diwn-ját a mérkőzésen, de ismét megálljt parancsolt a miskolci védelem támadósoruknak. Jordán pedig Fenyvesihez passzolt, aki 43 yardos elkapásával 6 pontot tett az eredményjelzőre. Jónás nem hibázott, első negyedet 0-21-el zárták a csapatok.

maft_beszamolo_index-1500x844

A második negyedet újabb TD-vel kezdték a vendégek, Jordán ezúttal Nagy Donátot #6 találta meg az ellenfél célterületén. A Cowbells következő drive-ban Kelemen Marcell #9 eladta a labdát, Szilvasán Marcell #22 pedig az endzone-ig meg sem állt. A rúgás kimaradt, 0-34-re vezettek már a miskolciak. A hazaiak a következő támadósorozatukból az ellenfél 20 yardosáig jutottak, ám Kelemen kezéből Bodnár Benedek #3 kiütötte a labdát, amit a Miskolc szedett össze. Saját két yardosáról támadhattak tehát az acélvárosiak. Jordán futott előbb 20 yardot, majd Wort megszerezte ötödik TD-jét csapatának. A rúgás sikerült, ezzel már 41 pont volt a különbség a két csapat között a félidőben, így elindult a futóóra.

maft_beszamolo-1500x844

A harmadik negyedben Kelemen újra eladta a labdát, ezúttal Jónás szedte le azt a levegőben, amivel az ellenfél 10 yardosáig futott. Jordan pedig Szalóki Jánoshoz #88 passzolt, elkapásával és Jónás rúgásával 48 pontra növelve a különbséget a két csapat között. A Cowbells ismét eladta a labdát saját vörös zónáján belül, így a Miskolciak támadhattak. Ignácz Botond #32 pedig megszerezte csapata utolsó pontjait.

Ezzel a győzelemmel a Miskolc veretlenül első a TD Store Divízió I. keleti csoportjában és fogadja majd a Budapest Titans együttesét július 4-én. A Cowbells pedig szintén első a nyugati csoportban, így 07.03-án revansot vehetnek az alapszakaszban elszenvedett, Gladiators elleni vereségért, ezúttal hazai pályán.

Budapest Cowbells 2. – Miskolc AFT 0-55 (0-21, 0-20, 0-14, 0-0)
Pontszerzők: Charles Wort 2 futott TD 1 elkapott TD, Fenyvesi Csaba 1 elkapott TD, Nagy Donát 1 elkapott TD, Szilvasán Marcell 1 INT return TD, Szalóki János 1 elkapott TD, Ignácz Botond, 1 elkapott TD, Jónás Máté 7 XP

VSD Rangers – Budapest Titans – 2021.06.20

A vendég egyesület egyértelmű győzelmi kényszerrel érkezett a vasárnapi nyugati csoporti meccsére, tekintve, ha nem nyernek, az NBA Crushers jut tovább a rájátszásba. Rangersnek pedig egy cél lebegett a szeme előtt, szépíteni a 0-4-es mérleget.

A mérkőzést a Titans kezdte, Varga Bendegúz #26 futásaival eleinte jól haladtak, ám Fábián Krisztián #89 passzát a védők kapták el, így támadhatott a Rangers. Nem sokáig örülhetett a Dunakeszi, irányítójuk második passzkísérletét Dénes Szilárd #29 húzta le, majd meg sem állt vele az ellenfél célterületéig, így 6-0-s előnyt szerezett a Titans. A gyors kezdés után megálltak a támadók, előbb VSD kényszerült puntra, majd mind a vendégek, mind a hazaiak védelme kivédekezett egy negyedik kísérlet. A támadási kísérletet ezúttal pontokra tudta váltani a Titans, Fülöp Ákos #15 hat yardos futásával és Burkus Péter #85 extrájával immár 13 pontos előnyre tettek szert a vendégek.

Dunakeszi támadósora ismét nem tudott kifogni a Titans védőkön, így támadás joga a vendégekre szállt. Fábián pedig az eddig védőt játszó Máximo Gonzálezhez #1 passzolt, aki 20 másodperccel a szünet előtt újabb TD-t szerzett, ezzel kialakult a félidei állás, 0-20 a vendégeknek.

A harmadik negyed vendég pontokkal kezdődött, ezúttal Burkus Péter volt Fábián célpontja, ezzel már 26 pontos előnyre tettek szert a Titánok. A hazaiak továbbra sem találták a rést a titánok pajzsán, puntra kényszerültek. Fábián pedig az első kísérletből megtalálta Tóth Ferdinándot #88, aki az endzone-ig meg sem állt. Így felkerültek az újabb vendég pontok az eredményjelzőre.

Az utolsó negyedben a Rangers nem adta fel, egy hosszú drive után Szabó Tamás #3 irányító Dániel Bendéhez #19 passzolt, aki teljesen üresen ballagott be az ellenfél célterületére, ezzel feltéve a becsületpontokat a táblára.

A Titans ezzel a 6-32 arányú győzelemmel 2014 óta először ismét rájátszásba jutott, és július 4-én a Miskolchoz utaznak. Rangers-nek pedig véget ért nyeretlenül az alapszakasz.

VSD Dunakeszi Rangers – Budapest Titans 6-32 (0-6, 0-14, 0-12, 6-0)
Pontszerzők: Dániel Bende 1 elkapott TD, illetve Dénes Szilárd 1 INT ret. TD, Maximo Gonzáles 1 elkapott TD, Fülöp Ákos 1 futott TD, Tóth Ferdinánd 1 elkapott TD, Burkus Péter 1 elkapott TD, 2 XP

Dak Acél Gorillaz – CFS Guardians – 2021.06.20

Fontos mérkőzés volt ez mind a két gárdának, hiszen a Gorillaz győzelmével esélye lett volna a hazaiaknak a rájátszásra, míg a Guardians veretlenségét tudta megőrizni.

A mérkőzést a Gorillaz kezdte, ám Hegedűs Máté #10 irányító passzát Leszkován Ádám #25 kapta el és hordta vissza a Gorillák 10 yardosáig. A Gorillaz védelmét dicséri, hogy field goal távolságon tartották a vendégeket, amit Mágori Milán #19 értékesített is, így rögtön a mérkőzés elején 0-3-as vezetést szerzett a hazai egyesület. Szépen haladtak a Gorillák ám Hegedűs passzát ismét védő játékos húzta le, ezúttal Hansel Botond #34. A kínálkozó helyzetet Horváth Márió #11 ki is használta, 87-es számú Sajti Istvánhoz passzolt, aki 70 yardos elkapásával hat pontot szerzett csapatának. Az extrát értékesítette Mágori, így 10 pontos előnnyel fordulhattak a csapatok a második negyedre. Gorillaz punt után ismét a vendégek támadhattak. Horváth passzaival egyre közelebb kerültek az endzone-hoz az Őrzők, végül Temkó Levente #49 szerzett TD-t 8 yardos futásával.

A hazaiak támadását megállították a Őrzők, így ismét a vendég csapat támadhatott. Horváth kétszer passzolt 13-as számú Sági Péterhez, a második már 6 pontot ért. Mágori most sem hibázott, így kialakult a félidei állás, 0-24 a vendégeknek.

A második félidőt a vendég csapat kezdte, ezúttal Langane Dominik futásaival haladtak át az egész pályán. Langane pedig megszerezte a mérkőzésen első futott TD-jét, Mágori az extrát értékesítette, ezzel már 31 pontos különbségre tettek szert a szegediek. Dunaújvárosi punt után Horváth passzal akarta kijuttatni csapatát saját vörös zónájából, ám Bakos Bence #1 halászta le a passzt, és megszerezte 20 yardos futás után csapata becsületpontjait. Beretka József #84 az extrát berúgta, ezzel szépített a hazai csapat, 7-31-es állásnál támadhatott a Guardians csapata.

A támadósorozatot a Gorillaz védői is segítették, tetemes büntetést majd 40 yardos szedtek össze, végül Horváth ismét Sajtit találta meg, aki több védőt is lerázott magáról, így szerezve újabb pontokat csapatának.

A negyedik negyedben ismét a vendég csapat támadhatott, Horváth ismét Ságit kereste passzával, aki megszerezte második elkapott TD-jét a mérkőzésen, kialakítva a végeredményt, Gorillaz – Guardians 7-45!

A Guardians ezzel a győzelemmel a 2021. évi Redda-Futár Divízió II. rájátszásába jutott, a július 4-i Bulldogs elleni meccsen pedig kiharcolhatják a csoport elsőséget. A Gorillaz pedig a Spartans együttesével találkozik július 3-án, ahol eldől, melyik csapat lesz a Keleti csoport harmadik helyezettje.

Dak Acél Gorillaz – CFS Guardians 7-45 (0-10, 0-14, 7-14, 0-7)

Pontszerzők: Bakos Bence 1 INT ret. TD, Beretka József 1 XP, illetve Sajti István 2 elkapott TD, Temkó Levente 1 futott TD, Sági Péter 2 elkapott TD, Langane Dominik 1 futott TD, Mágori Milán 1 FG, 6 XP