Simán nyert a két élmenő

Budapesten és Székesfehérvárott is nagyon sima sikerre lehetett számítani. A Sasok és a Koronázók szinte esélyt sem adtak az ellenfelüknek.

A fővárosiak viszont már nem úszták meg negyedik meccsüket is kapott pontok nélkül, de előtte esett két hazai TD is a MEAFC Lions elleni találkozón. A szezon MVP címére is pályázó Mészáros Márton ismét óriási formában volt ugyanis az ő punt return TD-jével szerzett vezetést az Eagles, majd Mészáros a kétpontost is értékesítette. Ezt követően a hazaiak növelték előnyüket Zsila Dániel megiramodásával. Pintér Patrik extrája célt ért. Viszont már az első negyedben megtört a Sasok védelme és először a szezon során kapott hatpontost. A sok kulcshiányzóval felálló Oroszlánok Galvács Ádám irányító futásával szépített. Viszont innentől kezdve a Lions-nak szinte momentuma sem volt az összecsapáson. A második negyedben valósággal szétcincálták a borsodiakat a fővárosiak. Mészáros egy újabb punt után tudott pontokat feltenni az eredményjelzőre, majd Osváth Ádám irányító poszton is megcsillogtatta tudását. Lator Zsoltnak és Mészárosnak is kiosztott egy-egy TD-passzt. A negyed utolsó pontjait végül ismét Mészáros szerezte egy punt returnből, ami mercy rule-t eredményezett.13403835_1753606061543005_4441656655586725206_o

A második félidőben sem lassult le az Eagles, ám ekkor már Victor Allen Williams adogatott. Az első hatpontost Zsila Dániel futotta, utána a negyedik játékrészben Williams is összehozta saját maga TD-jét, majd kiosztott egy touchdownt érő labdát Dobos Attilának. Pintér mindössze ennél az extránál hibázott. A fölényes 63-6-os siker viszont annyit jelentett, hogy a Sasok első helyen jutottak be a rájátszásba, ami automatikus elődöntőt jelentett. A MEAFC Lions készülhet az idegenbeli wild card meccsre.

Fotók: Zsila Sándor

Budapest Eagles-MEAFC Lions 63-6 (15-6, 28-0, 7-0, 13-0)
Pontszerzők: Mészáros Márton 4 TD, Zsila Dániel 2 TD, Lator Zsolt, Victor Allen Williams, Dobos Attila 1-1 TD, Mészáros Márton 2 PT, Pintér Patrik 7 XP, illetve Galvács Ádám 1 TD.

Tokaji Ferenc, a Budapest Eagles offensive kordinátora: A Eger 2 nagyon keményen küzdött nagyon kevesen tudtak csak eljönni. Minden tiszteletem és elismerésem, hogy ilyen kevesen ilyen keményen játszottak! Mi szerintem most játszottunk a legtöbb hibával, főleg a meccs elején. Utána összekaptuk magunkat és jobb játékkal eldöntöttük a meccs végkimenetelét. De a legfontosabb, hogy ott vagyunk az elődöntőben veretlenül és csoportelsőként. Van most három hetünk javítani a hibákat, és bízok abban, hogy az elődöntőben és a döntőben tökéletesen fogunk játszani.

Galvács Ádám, a MEAFC Lions irányítója: A végeredménytől függetlenül nagyon élveztük a mérkőzést. A velünk egy időben játszott Heroes-Steelers meccs, és egyéb okok miatt csupán 22 fővel, edzők nélkül álltunk ki a tabella első Eagles ellen. Azzal a céllal érkeztünk a Tábor utcára, hogy rést találjunk az eddig kifogástalanul védekező budapesti defense-en, pontot szerezzünk ellenük. Ez már az első negyedben sikerült is. Ezt követően a special teamben rengeteg hibát követtünk el, a következő két hétben a felkészülésünk egyik kulcs területe ez kell, hogy legyen. A védelmünk óriásit küzdött a második félidőben, szinte a teljes játékrészt a pályán töltötték. Biztos vagyok benne, hogy aki ott volt rengeteg tapasztalatot szerzett, amit két hét múlva kamatoztatni tudunk.

A Koronázók védelme is top formában van

A Győr Sharks 2 volt a hazai csapat, de átadta a rendezés jogát a Székesfehérvárnak, így újabb találkozón tapsolhatott a fehérvári publikum csapatának. Viszont az eső ezúttal sem kímélte a csapatokat a First Fielden.

Az együtteseket, legalábbis az Enthroners-t ez nem zavarta, Varga Bálint megiramodásával meg is szerezték a vezetést, majd Erős Márk növelte a hazai fórt. Zách György a másodiknál vágta be az egypontost. A második játékrészben el is döntötte a meccset a Fehérvár. Tóth Nándor elkapásával elléptek a Koronázók, majd Varga Bálint duplázta meg pontjainak a számát. Ezután Stein Zsombor egy fumble recovery után szerzett TD-t, majd Erős Márk is egyszer beért az end zone-ba. Innen pedig érvénybe lépett a mercy rule.13350469_1057984920942255_5153985704423859662_o

A harmadik negyedben nem estek pontok, az esőben is lelkesen szurkoló közönség így csak az utolsó játékrészben tapsolhatott hatpontosoknak. ERős Márk  futása után Fövényesi Marcell elkapása jelentett újabb hat pontot. 54-0-val magabiztosan nyertek a Koronázók, ami azt jelenti, hogy a székesfehérváriak jutottak még biztosan az elődöntőbe.

Fotó: Márkus Mandula

Győr Sharks 2-Fehérvár Enthroners 0-54 (0-13, 0-27, 0-0, 0-14)
Pontszerzők: Erős Márk 3 TD, Varga Bálint 2 TD, Tóth Nándor, Stein Zsombor, Fövényesi Marcell 1-1 TD, Zách György 6 XP.

Vorholt Viktor, a Győr Sharks 2 edzője: 23-an utaztunk a meccsre, ismét 3 olyan juniorral, akik most léptek először pályára. Már elmondható, hogy több srácnál is megfigyelhető a fejlődés a támadóknál, a védőknél és a speciális csapatrészben is. Egységenként és gyorsaságban még egyértelműen van hova fejlődnünk őszig. Összességében az eredmények ellenére pozitívan tekintünk előre.

Pál Tibor Kornél, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Az időjárás megint nem könyörült rajtunk, hatalmas vihart ígértek a meccsnapra, és eső formájában meg is kaptuk sajnos. Ennek ellenére egyre jobban tudunk alkalmazkodni az időjáráshoz a pályán, egyre biztosabban játszunk nagy esőben is. Sikerült az alapszakaszt szép eredménnyel zárni, innentől kezdődik az igazi bajnokság. Komolyan készülünk akárki lesz is az ellenfél, mert hazai pályán harcolhatunk az elődöntőben, és a FIRST Field közönsége – akik a beígért vihar ellenére is jóval 1000 feletti létszámban jöttek ki a pályára, és több százan állták a rekord méretű esőt végig – igazán megérdemli, hogy maximális teljesítményre törekedjünk, és az utolsó pillanatig harcoljunk az ellenféllel, és remélhetőleg már nem az elemekkel. Köszönjük a Győr Sharks 2-es csapatának a sportszerű mérkőzést.

Cserkeszőlőn nem rendeztek meccset

A wild card körben hazai pályát ért volna az, ha a Dabas Sparks vagy a Gladiators 2 megnyerte volna a találkozót. Nem rendeztek meccset, de mindkét gárda jól járt vele.13320549_1203988722974064_6928169849868120308_o

Cserkeszőlőn aznap 64 milliméternyi eső zúdult le. Ugyan a szervezők mindent megtettek annak érdekében, hogy alkalmassá tegyék a játékteret a találkozóra, de a játékvezetők úgy döntöttek, hogy a pályán nem lehet megrendezni az összecsapást. A MAFSZ Versenybizottsága meghozta a döntést az üggyel kapcsolatban. A találkozót törölték a versenynaptárból, így a két csapat alapszakaszi helyezését a három lejátszott meccs alapján határozták meg. Ennek eredményeképp a Szikrák a harmadik, míg a Gladiátorok a negyedik helyen végeztek a táblázaton, amivel hazai pályán játszhatnak a wild card, azaz pótselejtezős körben.

Fotó: Gladiators