Utolsó percekig kiélezett találkozókat hozott a szombati Redda-Futár Divízió II.

Tatabánya Mustangs – Budapest Wolves II. 2021.05.01.

A mérkőzést a hazai csapat kezdte, szépen építették fel a drive-ot, az ellenfél 30-nál pedig negyedik kísérletre is nekimentek a musztángok. A kísérletet a budapestiek szépen megállították, így pályára léphetett a Tóth Levente #8 irányító által vezetett támadósor.

Tóth hamar kezébe vette az irányítást, először jó érzékkel maga mozgott ki a zsebből, 40 yardot futott a labdával a fiatal irányító, majd Fullajtár-Horváth Gergőt #33 vette célba egy passzal, aki az ellenfél endzone-ban kapta el a labdát, a rúgást Hegedűs Máté #29 berúgta, így 0-7 a vendégeknek.181648365_482326823209717_2984700056601082216_n

A Mustangs futójátékát szépen hárították a vendégek, így ismét ők támadhattak. Az első negyed végén folyamatosan haladt előre a budapesti csapat, így a második negyed elejére már a ellenfél 1 yardosánál voltak. Ekkor Tóth a saját maga iramodott meg, és egy belső futásból megszerezte csapata számára a második hatpontost, a jutalomrúgást Hegedűs nem hibázta el, 0-14 a vendégeknek. A vendég kirúgást követően ismét nem sikerült a hazai csapatnak előrehaladni a labdával, így ismét punt-ra kényszerültek. A snap nagyon magas volt, így Kun Szilárd #7 jobbnak látta, ha lábon oldja meg a 4. kísérletet. A próbálkozás nem hozott first down-t, így a saját 25 yardosukról védekezhettek a musztángok. Tóth az első play-ből ismét Fullajtárt találta meg a labdával ami 6 pontot ért, Hegedűs értékesítette a jutalomrúgást, így kialakult a félidei állás, 0-21 a budapestieknek.

A második félidő elején inkább a bírók tevékenysége, mintsem a pontok gyártása kerül hangsúlyba. Előbb a wolves offense szedett össze rengeteg büntetést, majd a hazaiak is követték példájukat. A Wolves futójátékkal próbált előre haladni, ám egy nagyon komoly ütközést követően elvesztették a labdát, így újfent támadhatott a tatabányai csapat. Nagy Tamás #17 új erőre kapott, megtalálta egy hosszú passzal a 4-es számú Patányi Ádámot, majd egy 11 yardos passzal Tóth Patrikot #11 ami már 6 pontot ért. Kun az extrát értékesítette, 7-21-re módosítva az állást.180472944_482327233209676_8793684499203641367_n

A kirúgást követően a budapestiek és a tatabányaiak is futásokkal operáltak, a védelmek szépen állták a sarat, így punt váltást követően a Tatabányaiak támadhattak. A támadósorozat első játékából Nagy passza Bodnár Istvánt #81 találta meg a végzónában, Kun az extrát értékesítette így 14-21-re zárkóztak a hazaiak.

A két perces figyelmeztetés után ismét a Wolves támadhatott, egy sikertelen Mustangs támadósorozat után. Futtatni próbálták az órát, a tatabánya védelem kivédekezte a támadást, így puntoltak, amit a 23-as számú Molnár Levente az ellenfél 25 yardosáig hordott vissza. Nagy, Misztl Benedekhez #1 passzolt, aki 10 yardon belülre vitte a labdát, ahol több védő együttes ereje kellett ahhoz, hogy földre kerüljön a játékos. A következő play-ben az irányító Molnár Levente kezébe adta a labdát, aki a pálya jobb szélét célozta meg és az endzone-ba futott a labdával, Kun Szilárd értékesítette az extrát, így pár másodperccel a vége előtt egyenlített a Mustangs, 21-21.

A kirúgást Fullajtár szelídítette meg csapata 1 yardos vonalánál, kivágott a pálya szélére, ahol érintés nélkül visszahordta a labdát ezzel újból előnyhöz juttatta a budapestieket. A touchdown utáni rúgásnál a snap a földön pattogott, Tóth felkapta és észlelte, hogy üres a pálya széle, így kivágott, lábon 2 pontot szerzett együttesének, így kialakult a mérkőzés végeredménye, 21-29-re győztek a farkasok.181386568_482326956543037_4613101346450394051_n

Rendkívül izgalmas mérkőzésen győzött a Wolves, akik két hét múlva Diósdra utaznak, míg a Tatabányának három hete van, hogy hibáit kijavítva mérkőzzön meg Kaposváron a Darazsakkal.

Fényképek: Kardifotó

Tatabánya Mustangs – Budapest Wolves II 21-29 ( 0-7, 0-14, 7-0, 14-8)
Pontszerzők: Bodnár István 1 elkapott TD, Tóth Patrik 1 elkapott TD, Molnár Levente 1 futott TD, Kun Szilárd 3 Xp, illetve Tóth Levente 1 futott TD 1 futott 2 point conv., Fullajtár-Horváth Gergő 2 elkapott TD, 1 Kick Off Return TD

Pécs Legioners - Diósd Saints 2021.05.01.

Mérkőzést a hazai csapat kezdte, futásokkal építkezve haladt előre a pályán. A diósdi védelem állta a sarat, 4. kísérletnél megállították a pécsieket, így ők támadhattak. A támadósorozat első játékából Emhő Sebestyén #3 egy hosszú passzt indított el, Varga György #81 megszelídítette a labdát, így a hazaiak 22 yardjáról folytathatták a támadósorozatot. A harmadik futójátékból Varga Dominik #9 a pálya szélére vágott, érintés nélkül ért be az endzone-ba, a rúgást blokkolták, így 0-6 a vendégeknek.181819288_3956056041096516_5722880220073611624_n

Labdaváltást követően ismét a vendégek támadhattak. Előbb Emhő passzolt a 19-es számú Mándoki Ádám-nak ezzel az ellenfél 10 yardosára kerültek. A második negyedre fordulva maga az irányító iramodott meg, amire a hazai védőknek nem volt ellenszerük, a két pontos nem sikerült, így 0-12 volt az állás a második egyedben. Ekkor feltámadt a pécsi offense, szépen felépített drive során Kovács Patrik #11 irányító passzát Zsongor Ákos #12 kapta el az ellenfél öt yardosánál. A pontszerzést Kovács Patrik magára vállalta, egy Qb sneak-el szerzett pontokat, ezt követően ugyanezzel a play-el szerzett még két pontot maga az irányító, 8-12-re szépítve az eredményt.

A kirúgás után Szűcs Fábián #8 futásaival haladt előre a diósdi offense, a red zone-ban pedig Ridács Tibor #17 irányító passzolt 12-es számú elkapójához, Szeifert Leventéhez, ezzel 8-18-ra vezettek a második negyedben a Szentek. A második negyed hátrelévő részében egyik támadócsapat sem tudott további pontokat feltenni a táblára, így a félidei állás, 8-18.

A félidei kirúgást követően a diósdi támadást megállította a pécsi védelem, így puntolni kényszerültek a vendégek saját 20 yardosukról, Törköly Róbert #4 11 yardos puntját összeszedték a pécsiek, így rendkívül jó helyzetből, az ellenfél 31 yardosáról támadhattak. A hazai csapat nem tétlenkedett, Baranyai Péter #1 iramodott meg a pálya jobb szélén, és ellenállásba nem ütközve szerzett touchdown-t. A két pontos nem sikerült, 14-18-ra módosult az állás.

A vendégek ismét Szűcs futásaira támaszkodtak, folyamatosan őrölve ezzel az órát. A pécsi védelem nem tudott mit kezdeni a diósd folyamatos futójátékával. Az end zone-hoz közeledve Emhő ismét magához vette az labdát és begyalogolt az ellenfél célterületére, ismét két labdabirtoklásnyira növelve a vendég csapat előnyét, 14-24 a Szenteknek.

Nem sokáig örülhettek a vendégek, hiszen a visszahordás első utáni első play-nél egy védelmi hiba miatt a hazaiak 3-as számú játékosa, Keresztes Keve teljesen üresen maradt, amit Kovács ki is használt, a két pontos nem sikerült, ezzel felzárkózott a Pécs 20-24-re.181680276_3956057844429669_3474078133879290399_n

A diósdiak a negyedik negyedre fordulva is futójátékokra alapozták a támadósorozatukat, ám a Pécs fellépett már ezekre a játékokra, és képesek voltak megállítani az eddig igencsak jól működő gépezetet. Így 3 perccel a vége előtt pályára jöhetett a pécsi offense. Kovács nem sokáig húzta az időt, egy jól irányzott passzal Keresztes Kevét találta meg. A diósdi védelem Keresztest nem tudta megállítani, aki negyven yardot futott négy miss tackle után és az end zone-ig meg sem állt. Az extrák Kádár Patrik Simon #25 értékesítette, így kialakult a végeredmény, 27-24-re győzött a Pécs. A diósdi offense még egy utolsó támadást indított 1.30-al a vége előtt, Emhő egy hosszú passzt indított el Szeifert felé, ám Poór Attila #10 pécsi safety halászta el a labdát, így a pécsiekhez került a labda, akik kitérdelték a maradék időt.

Pécsiek egyszer vezettek a mérkőzésen ám ez a győzelmet jelentette nekik, így egy győzelemmel a zsebükben készülhetnek a május 8-i Fehérvár Enthroners II elleni mérkőzésükre. A Szenteknek pedig két hetük van felkészülni és a hibáikat kijavítani a Budapest Wolves második csapata elleni mérkőzésig.

Fényképek: Pécs Legioners

Pécs Legioners – Diósd Saints 27-24 (0-6, 8-12, 6-0, 13-6)
Pontszerzők: Kovács Patrik 1 futott TD, 1 futott two point conv., Keresztes Keve 2 elkapott TD, Baranyai Péter 1 futott TD, Kádár Patrik Simon 1 XP illetve, Varga Dominik 1 futott TD, Emhő Sebestyén 2 futott TD,  Szeifert Levente 1 elkapott TD.