Alapszakaszgyőztes az Enthroners!

A sorrend most már véglegesnek tekinthető a másodosztályban. A hétvégi meccsek már eldöntötték, hogy az alapszakaszban ki milyen helyen végzett. Ám a középszakaszban ez még nem jelent sokat.

A Budapest Eagles és a Miskolc Renegades a második helyért volt versenyben, hiszen az Enthroners mindkettejüket legyőzte az alapszakaszban. A fővárosiak viszont jól kezdtek a miskolci meccsen, hiszen már az első negyedben megszerezték a vezetést. Osvald Ádám átadását Mészáros Márton kapta el hat pontot érően. Ezt követően Osvald a második játékrészben még egy TD-passzt kiosztott, ezúttal Lamarco Crawford volt a címzett. A félidő vége előtt még növelni tudta előnyét a vendég együttes. Mészáros egy visszahordott touchdownnal, majd Pintér Patrik sikeres extrájával 21-0-s Eagles előnnyel mehettek a csapatok a szünetre.

Mészáros Márton (14) ismét parádézott

A folytatásban is inkább a Sasok domináltak, habár a Renegades-nek Anthony Green Jr. révén sikerült mattolnia egyszer a védelmet a harmadik negyedben. A vendégek viszont Lehmann Albert futott TD-jével és Pintér Patrik mezőnygóljával véglegesítették az eredményt. A Sasok 31-6-os sikerükkel már biztosan a Divízió I. második helyén végeztek az alapszakaszban.

Fotó: Gazdag Gábor

Miskolc Renegades-Budapest Eagles 6-31 (0-7, 0-14, 6-10, 0-0)
Pontszerzők: Anthony Green Jr. 1 TD, illetve Mészáros Márton 2 TD, Lamarco Crawford, Lehmann Albert 1-1 TD, Pintér Patrik 1 FG és 4 XP.

Janocsko Kornél, a Miskolc Renegades alelnöke: Köszönjük az Eagles-nek a sportszerű mérkőzést. Most már készülhetünk a rájátszásra.

Boda Gábor, a Budapest Eagles vezetőedzője: A védelmünk nagyon stabilan állt a lábán, hozta ismét jó formáját és a támadósorunk is hozta a kötelezőt. Egyértelműen jó a formaidőzítésünk, a csapaton is érzem, hogy felszálló ágban van. Köszönjük a Renegades-nek a sportszerű mérkőzést!pp

Nyomás nélkül játszhatott a Gladiators hazai pályán a Fehérvár Enthroners ellen, hiszen Szűcs Botond fiai már nem juthattak be középszakaszba. A Koronázók számára viszont volt tét: egy sikerrel behúzzák az alapszakaszt.

Nem volt olyan könnyű dolga a székesfehérvári együttesnek a találkozón, hiszen nagyon sokáig partiban volt a Gladiators annak ellenére, hogy a szezon végére megfogyatkoztak a sok sérülés miatt. Ez köszönhető egy részt a hazaiak védelmének, illetve annak, hogy rengeteg sárgazászlós büntetést kaptak a Koronázók. Az első negyed után mindössze egy Zách György extrával vezettek a vendégek. A második játékrészben a Gladiátorok sokáig jól tartották magukat, a második negyed közepéig Hartai Gábor egy sackkel, illetve egy forced fumble-lel visszatartotta Erős Márkot. Ám a játékrész végén a Fehérvár két interception után is pontokat szerzett. Először Glavocevic Alex labdaszerzése után Sándor Gergő kapott el egy Erős átadást, míg Mézes Ádám interceptionje után Fövényesi Marcell is szerzett egy elkapott TD. 16-0-s előnyre tettek szert a vendégek a szünet előtt.

Remy Sap (32) folyton nagy veszélyt jelentett a Gladiators offense-re

A harmadik negyedben gyorsan pontot szereztek a Koronázók, ezúttal Erős Márk ért be az end zone-ba. Az utolsó játékrészben az Enthroners végleg eldöntötte a mérkőzést Remy Sap egy punt után rohant vissza a labdával az end zone-ba. Az eredményt pedig Zách György állította be egy újabb mezőnygóllal, így 33-0-s sikert ért el a Fehérvár és ezzel megnyerte az alapszakaszt attól függetlenül, hogy még van egy mérkőzése a szezonból.

Fotók: Ábrán Szabolcs

Gladiators-Fehérvár Enthroners 0-33 (0-3, 0-13, 0-7, 0-10)
Pontszerzők: Sándor Gergő, Fövényei Marcell, Erős Márk, Remy Sap 1-1 TD, Zách György 2 FG és 3 XP.

Szűcs Botond, a Gladiators vezetőedzője: Az eredmény ellenére a védelem hozta a kötelezőt. A támadósorban ugyan látható volt némi fejlődés, de továbbra is gyengén teljesített. Sajnos viszont ez a duplameccses hétvége teljesen elvette az erőnket. Körülbelül 25-27 játékosunk maradt a keretünkben. A szezon egyik legnagyobb pozitívuma, hogy aki edzésekre járt és a sérülések is elkerülték, azok megmutatták, hogy milyen egy igazi Gladiátor.

Pál Tibor Kornél, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Nagyon sok hibával játszottunk ezen a mérkőzésen, amit a rengeteg sárgazászlós büntetés is mutat. Ettől függetlenül az is meglátszott, hogy sokat készültünk erre a találkozóra és egyáltalán nem vettük félvállról. Tudtuk, hogy a Gladiators védelme kemény dió lesz és sokáig tartották magukat. Ekkor fejben mi sem voltunk rendben. De aztán sikerült a félidőben rendbe tenni a dolgot és megnyerni a meccset.fezen_DIV_I_transparent-1