Budapesten nyert a Fehérvár, győzelemmel búcsúzott a Győr

Két újabb várva várt meccs. Az egyiken a sérültekkel teletűzdelt Budapest Wolves a Fehérvár Enthronerst fogadta. A másikon pedig a szezonját záró Győr Sharks a Budapest Cowbellst látta vendégül.

Szombaton sebzett vadhoz látogattak a koronázók, mivel a címvédőnél több kulcsember, többek között Bencsics Márk is hiányzott sérülés miatt. A vendégek már az első támadásukat pontokra váltották, Rashad Still elkapásával jutottak előnyhöz (0-7). A hazaiaknál Tóth Levente első teljes HFL-meccsére készült, és ugyan az első negyedben még nem tudott TD-passzt adni, a másodikban már igen, Czirók Márton kezében landolt a közel félpályás átadás (6-7). Hamar jött a válasz, hiszen Chris Merchant körülbelül 60 yardos passzát Rendessy Bálint váltotta touchdownra (6-14). Úgy nézett ki, hogy ezzel az eredménnyel mennek a csapatok a szünetre, hiszen a koronázók nem tudtak sokáig újabb pontokat felvinni az eredményjelzőre, többek között Still touchdownját is visszavonták a játékvezetők. Azonban néhány másodperccel a félidő vége előtt az amerikai elkapó összehozott mégis egy újabb érvényes, lélektanilag fontos TD-t, amellyel két labdabirtoklásnyi lett a különbség (6-20).

286170830_5149367585170491_7758625030807923118_n

A harmadik negyedben egyik csapat sem tudott pontokat szerezni. A Fehérvár közelebb állt ahhoz, hogy növelje fórját, de Vladimir Santanának sikerült a pontszerző terület előtt megkaparintania Merchant labdáját. Az utolsó játékrész eleje a vendégeknek alakult jobban: Tóth Nándor egy remek blokkot kihasználva ért be az end zoneba, majd Madaras Erik hatvanyardos futása már szinte el is döntötte a találkozót (6-33). A végén a farkasok még tudtak szépíteni Danku Dávid futásával, de végül az Enthroners 33-13-ra megnyerte a rangadót.

Fotó: Hidvégi János Gábor

Budapest Wolves – Fehérvár Enthroners 13-33 (0-7, 6-13, 0-0, 7-13)
Pontszerzők: Czirók Márton, Rendessy Bálint 1-1 TD, Horváth Balázs 1 XP, illetve Rashad Still 2 TD, Madaras Erik, Rendessy Bálint, Tóth Nándor 1-1 TD, Szőke Péter 3 XP

Nagyobb izgalmakat hozott a Győr Sharks – Budapest Cowbells összecsapás, a hazaiak ugyanis jól akarták zárni a szezont, míg a vendégek szerettek volna 3-1-es összesítéssel a rájátszásba menni. A kolomposok remekül kezdtek, hiszen azonnal vezetéshez jutottak Bak Csaba közeli futásával (0-7). Az egyenlítés a második játékrészben jött, amikor Issiah Bachelder a győri térfél 45 yardos vonaláról remek passzt adott Benedek Lászlónak, aki a vendég védőket lerázva magáról jutott be a pontszerző területre (7-7). Nem sokkal később pedig ismét szükség volt Benedekre, aki egy mezőnygóllal fordított (10-7). A fővárosiak azonban idei szokásukhoz híven a játékrész vége felé ismét pontokat szereztek, ezúttal Dániel Márk használt ki egy győri hiba okozta ingyen játékot (10-14).

286198199_5327810053943140_5988222779364982430_n

A második játékrész ismét jól indult a vendégek számára, hiszen Mészáros Márton elkapásával újabb hat fővárosi pont került fel az eredményjelzőre. Azonban az extra sikertelen volt (10-20). A válasz nem váratott sokat magára: Nemieceo Loureiro elkapásával ismét közelített a Sharks, de a Cowbells újfent touchdownt szerzett Dániel révén (16-26). Az utóbbi akciót azonban beárnyékolta Boros László kiállítása is. A negyedik negyedben felszívta magát a Győr, miután Andrew Walock interceptiont szerzett és nem sokkal utána Benedek újabb elkapott TD-t hozott össze (22-26). A kolomposoknak nem sikerült választ adniuk erre a pontszerzésre, amit a hazaiak kihasználtak. Tizenöt másodperccel a vége előtt Loureiro futott be közelről és megfordította az állást: 28-26. Másodpercek maradtak a Cowbells számára a fordításra, de végül egy rossz snap eldöntötte a találkozót, így a Győr szépen zárta a felnőtt szezont és megnyerte idei utolsó találkozóját.

Fotók: DigitalSport

Győr Sharks – Budapest Cowbells 28-26 (0-7, 10-7, 6-12, 12-0)
Pontszerzők: Benedek László, Nemieceo Loureiro 2-2 TD, Benedek László 1 FG és 1 XP, illetve Dániel Márk 2 TD, Bak Csaba, Mészáros Márton 1-1 TD, Magyar Csanád 2 XP