Elmaradt a címvédés: bajnok a Budapest Wolves!

Visszavágásra készültek Kovács István tanítványai, de közel sem volt egyszerű dolguk a címvédésre készülő Fehérvár Enthroners ellen, Székesfehérvárott. A legutóbbi összecsapás a First Fielden sem sikerült tökéletesre, amikor is 26-0-ra nyertek a Koronázók.

214900068_4296037400453749_6134311204952025087_n

Már az első negyed kiélezett küzdelmet hozott a két fél között. Érezhető volt, hogy két nagyon erős defense-en kellett átverekedniük magukat a támadósoroknak. Igaz, az első nagy hibát a Fehérvár ejtette, amikor Beretka József a puntnál nem tudta megszelídíteni a labdát, a Wolves játékosai pedig jó ütemben érkeztek, és a 18 yardos vonalnál levitték a rúgót. A fővárosiak azonban hamar visszaadták a játékszert, miután Gecser Máté elejtette Bencsics Márk hátrapasszát. Devan Stringer pedig felszedte a malacbőrt, jöhetett az Enthroners. Az első játékrészben a legközelebb a pontszerzéshez a Wolves állt. Darrell Tate és Danku Dávid futásaival remekül haladtak a vendégek. Ám az akciósorozat végén Horváth Balázs field goalja nem ért célt.

215332892_4296038037120352_7454802407544508707_n

A második játékrészben a Fehérvár Enthroners szerezte meg a vezetést Rashad Still 30 yardos elkapott TD-jével (7-0). A védelmek továbbra is szenzációsan teljesítettek. A fővárosiaknál Homoki Gergely és Max Nedzelsky is remekelt. A Koronázók vesztét ismét egy gyengén elvégzett punt okozta, ugyanis a vendégek jó mezőnypozícióból, az ellenfél térfelén kezdhették meg a drivejukat. Ezt kihasználva, Darrell Tate közelről megfutotta a Farkasok első TD-jét (7-6). A szünethez közeledve a hazaiaknak megvolt a lehetőségük arra, hogy újabb hatpontost szerezzenek, miután egy puntot követően Jamaal Lane elejtette a játékszert és Tóth Nándor összekaparta azt. A Wolves-defense azonban ismét remekelt, többek között Hunka Norbert ütött el egy passzt Still elől az end zoneban.

214441589_4296041240453365_5059633509368153427_n

Kiélezett küzdelmet hozott a harmadik negyed is, ahol megint a védelmek kerültek a középpontba. Többek között Hunkának lehetett volna egy pick six a neve mellett, ha nem ejti el az egyik fehérvári elkapó felé szálló malacbőrt. Ám Jebrai Regan is közel járt ahhoz, hogy egy sack után megszerezte a labdát, de Bencsics ezúttal nem engedte, hogy fumble legyen. A játékrészt az árnyékolta be, hogy egy kulcsemberét, Sándor Mátyást elvesztette az Enthroners sérülés miatt.

214121570_4296041683786654_4118300277957129326_n

Az utolsó játékrész is kiélezett küzdelmet hozott, viszont a Farkasok meg tudták fordítani az állást Tate újabb megiramodásával (7-12). Ezt követően a Koronázóknál egyre feszültebb volt a hangulat és a támadójáték és akadozott. Ráadásul az egy labdabirtoklásnyi különbség ellenére is egyre többet kockáztattak a hazaiak. Erre rá is faragtak, miután saját térfélen negyedik kísérletre Borek Dávid sackkelte Erős Márkot. Jöhetett a Wolves, amely újfent egy futott TD-vel, ezúttal Danku révén növelte fórját (7-18). Egyre nagyobb volt a nyomás az Enthronersen, amely továbbra is sokat hibázott támadó oldalon a végjátékban. Ugyan közel álltak a Koronázók, hogy újabb pontokat szerezzenek, azonban Szakács Kristóf az end zoneban lelopta a levegőből a Still felé haladó játékszert, így nagyon közel került a bajnoki cím megszerzéséhez a Wolves. A végén pedig egyre jobban ölte az időt a Bencsics Márk vezette offense. Bár a hazaiak próbálták visszaszerezni a labdát, de újabb kulcsemberüket vesztették el Gyarmati Máté személyében.

A Budapest Wolves nagyot küzdve vissza tudott vágni a Fehérvár Enthronersnek az alapszakaszban elszenvedett vereségért és 18-7-es sikerével nyolcadik alkalommal lett magyar bajnok. A mérkőzés legjobbja a két touchdownt futó Darrell Tate lett.

Fotók: Tenk László
Írta: Makranczi László

Fehérvár Enthroners – Budapest Wolves 7-18 (0-0, 7-6, 0-0, 0-12)
Pontszerzők: Rashad Still 1 TD, Beretka József 1 XP, illetve Darrell Tate 2 TD, Danku Dávid 1 TD.