Fölényes győzelmek a szombati Redda Futár Divízió II-ben

Wolverines – Újpest Bulldogs – 2021.06.12

A pénzfeldobást a hazai csapat nyerte, és visszahordást választottak. Nem sokáig voltak a pályán a hazaiak támadói, első támadásuk puntban végződött. Az újpestiek pedig pontokkal válaszoltak. Madaras Erik #36 futott be az ellenfél végzónájába, a rúgás sikeres volt, 0-7 a vendégeknek! Kirúgást a Rozsomákok visszahordója nem tudta megszelídíteni, mellkasáról a földre került a labda, amit a vendégek szedtek össze, így az ellenfél 5 yardosáról támadhattak. Rögtön az első playből Csikós Ádám Mihály iramodott meg a pálya bal oldalán a labdával, újabb 6 pontot szerezve ezzel csapatának. A rúgás sikeres volt, immár 0-14-re növelte előnyét a vendég egyesület._MG_8903_GB

A második negyedben Czuprik Zoltán #5 passzaival és Madaras futásaival haladt előre a budapesti egyesület. A támadósorozatot Madaras futásával zárták, extra ismét sikeres volt, 21-0-ra módosította az eredményt a vendég egyesület. A Cserta Erik #44 vezette támadóalakulat ismét puntra kényszerült, újból a Kutyák támadhattak. A szépen felépített drive végén Pacuk Márton #12 dobott interceptiont így a támadás joga a Wolverinesre szállt. Nem sokáig örülhettek a Rozsomákok, rögtön az első játékból Hermann László #73 szerelte a hazai futót a végzónán belül, így újabb 2 pont került fel a Újpest neve mellé és ezzel kialakult a 0-23-as félidei eredmény._MG_8933_GB

A második félidő hazai kirúgással kezdődött. A labdát Diviki Zsombor #88 hordta vissza, amivel egyből az ellenfél térfeléről kezdhették meg a támadósorozatukat a vendégek. Bali Ákos end around játékból az 5 yardosra tette le a labdát, amivel a következő játékban Madaras sétált az endzone-ba. Extra pont sikeres volt, így tovább növelte előnyét a vendégek gárdája._MG_8953_GB

Wolverines ismét puntra kényszerült, így egy egész pályás drive után Pacuk, a tight end-ként felálló Czupriknak passzolt, aki benyújtotta a labdát az endzone-ba a védők gyűrűjében, ezzel megszerezte csapatának utolsó hatpontosát. A végeredmény tehát 0-37.

Ezzel a Wolverines megszerezte idei 4. vereségét, az Bulldogs pedig július 04-én döntheti el, hogy első vagy második lesz csoportjában, amikor is a CFS Guardians együttesét fogadják.

Fényképek: Gémesi Balázs

Wolverines – Újpest Bulldogs 0-37 (0-14, 0-9, 0-7, 0-7)
Pontszerzők: Madaras Erik 3 futott TD, Csikós Ádám Mihály 1 futott TD, Czuprik Zoltán 1 elkapott TD, Hermann László Safety, Kinisch Péter László 5 XP

Tatabánya Mustangs – Diósd Saints – 2021.06.12

A mérkőzés első negyedében mind a két csapat támadóegysége megilletődve játszott, inkább a tournover-ek dominálták a találkozó első 12 percét mind sem a pontszerzések. A Nagy Tamás #17 vezette támadóalakulat az első negyedben nem tudott pontokat szerezni, míg a vendégeknél Emhő Sebestyén #3 sem tudta feltörni a kemény Mustangs védelmet.

A negyed végén aztán Kaiser Dániel #3 indította el a Musztángok első eredményes támadósorozatát, majd Nagy kiosztott két passzt, amivel már az ellenfél vörös zónájában találták magukat a hazaiak. Végül Nagy, Misztl Benedeket #1 vette célba, ez az átadás már hat pontot ért. Kun Szilárd #7 az extrát értékesítette, így 7 pontos előnyre tett szert a hazai csapat. Diósdiak az eddig jól megszokott futásokkal operáltak sikertelenül, így ismét a hazai támadók következhettek. Először Nagy Misztl-nek osztott ki egy passzt, majd Baricza Miklóst #84 is megtalálta labdájával. A 11-es számú Tóth Patrik 17 yardos elkapása pedig újabb 6 pontot ért. Kun nem hibázott, így két labdabirtoklásnyi előnnyel mehettek a félidei szünetre a csapatok. Mustangs – Saints: 14-0.

A második félidőben Zahovay Ádám ismét passzokhoz nyúlt amiket Tóth szépen végre is hajtott. Molnár Ábel #29 és Tóth Patrik is kapott labdát, amivel az ellenfél térfelére juttatták a játékszert a tatabányaiak. Molnár Levente #23 két futással is kivette a részét a támadósorozatból, az irányító pozícióba beállt Miszlt pedig újabb TD-t szerzett, ezúttal lábon oldotta meg a pontszerzést.
A kirúgás után Varga Dominik #9 megszerezte futásával a vendégek második first down-ját, ám pontokat ez a sorozat sem hozott, így pályára léphetett a hazai alakulat támadóegysége. Patányi Ádám #4 is bemutatkozott, 2 first down is szerzett elkapott labdáival, majd Bodnár István #81 is 2 passz célpontja volt, a második ebből hat pontot ért. Kun nem hibázott, így a harmadik negyed végén 28-0-ra módosult az állás.

Nem sok támadási lehetőséget adott a vendég csapatnak a tatabányai védelem, 3&out-al jöhettek megint a hazaiak a negyedik negyed elején. A visszahordás után Tóth újra duplázott, Magyar Gergely volt mindkétszer a célpont. Előbbi passz még csak first down-t ért ám az ellenfél 42 yardosáról elindított játék már touchdown-t. Nagy ezzel megdobta a mérkőzésen negyedik hatpontosát, és megszerezte csapatának harmadik győzelmét.

A Redda Futár Divízió II Nyugati csoportjában a Wolves II már biztos rájátszás részvevő, a Tatabányaiak pedig a Pécs csapatát fogadják június 26-án ahol eldől, hogy ki vesz részt a rájátszásban a Wolves második alakulata mellett. A Diósdiaknak pedig június 27-én van esélyük szépíteni az azonos mérleggel álló Enthroners II ellen.

Tatabánya Mustangs – Diósd Saints 35-0 (0-0, 14-0, 14-0, 7-0)
Pontszerzők: Misztl Benedek 1 elkapott TD, 1 futott TD, Tóth Patrik 1 elkapott TD, Bodnár István 1 elkapott TD, Magyar Gergely 1 elkapott TD, Kun Szilárd 5 Xp