Fővárosi derbi dönthet a Farkasok sorsáról

Egy mérkőzés lesz a hétvégén, de már az is sorsdöntő lehet a hazai gárda számára. Így a Farkasok vendéglátóként mindenképp megnyernék az első meccsen helyenként még „rozsdásan” focizó Football Armoury Budapest Cowbells elleni derbit.

Remekül kezdtek a Győr Sharks ellen Kovács István tanítványai, ám a folytatás már közel sem volt szép. Hiába produkált remekül a Bencsics Márk (15/22, 245 yard, 3 TD-passz) irányította offense, a defense nem tudta féken tartani a Cápákat és vereséget szenvedtek. A Kolomposok ellen viszont nem hibázhat a Wolves, mert akkor a második alapszakaszi körből ki fog maradni és idő előtt ér véget az idénye.

„Ez már egy rájátszás mérkőzés számunkra” – emelte ki Kovács István, a Wolves vezetőedzője. – „Egyértelműen a győzelemért lépünk pályára, és remélem, hogy sikerült kijavítanunk a hibáinkat. A védelmünk a Győr ellen jól muzsikált, csak sokszor nehéz helyzetbe került, miután többször is eladta a támadósorunk a labdát. Javulnunk kell minden téren, de az eddig elvégzett munka alapján a srácok szerintem jól felkészültek a találkozóra.”

186493271_4133338330056991_9151614945079450080_n

A defenseből viszont kérdéses lehet David Casarrubias játéka, aki az elmúlt hétvégén a Sharks ellen megsérült a második negyed elején és nem láthattuk viszont a pályán. Jó előjel lehet a védelem számára, hogy a Cowbells támadósora viszont nem tudott pontokat vinni a Fehérvár Enthroners ellen, ám Kovács István szerint egy városi rangadón ez nem számít.

„Már maga a fővárosi derbi egy garancia arra, hogy jó mérkőzés várható, és én is erre számítok. Karimék csapatára az abszolút jellemző, hogy egy motivált együttes lép majd pályára annak ellenére, hogy nem tudtak nyerni legutóbb. A Wolves és a Cowbells adja a válogatott keretének gerincét, így két minőségi csapat párharcára számíthatunk szombaton” – mondta a Farkasok mestere.

Bár az offense nem a legjobb formáját mutatta a Koronázók ellen, a védelem nem engedett pontokat a második félidőben. Ennek ellenére a visszatérő mester, Karim Trabelsi nem látta ilyen pozitívan a történteket. Sok újonccal és fiatallal kell számolnia a trénernek importok nélkül felálló csapatában.

„Ez egy tanuló év számunkra” – mondta a Cowbells szakvezetője. – „A támadósorunk negyven százaléka még újonc a HFL-ben, így nekik még meg kell szokniuk ezt a közeget. De számukra ez egy remek kihívás is egyben. A védősorban valóban voltak jó momentumok, de itt is helyenként kijött a rutintalanság. Nem beszélve arról, hogy néhány játékos kisebb sérüléssel vállalta az Enthroners elleni összecsapást. Most még voltak nálunk pontatlanságok, de idővel ez az állomány erősödni fog.”

186570618_1122277801591877_8967456666968073583_n

A Budapest Cowbells helyzete viszont még nem olyan drámai, ugyanis vereség esetén a Győr Sharks elleni összecsapáson még kiharcolhatja a továbbjutást a következő körbe. A Kolomposok mestere azonban erre még nem gondol. Viszont kiemelte, hogy a Farkasok elleni találkozó nem lesz könnyű, mivel riválisuk precizitását nehéz felülmúlni.

„A Wolves egy nagyon rutinos csapat. Lehet, hogy évek óta hasonló szisztémában játszanak, de azt nagyon pontosan csinálják. Úgy érzem ez Bencsics Márknak is köszönhető, aki nagyon precízen passzol és a sebessége is megvan a futásokhoz. Nem mellesleg egy jó D-line és O-line is a rendelkezésükre áll. Nagyon nehéz dolgunk lesz szombaton” ­– fejezte be mondandóját Karim Trabelsi.

A fővárosi derbi május 22-én, szombaton lesz 12 órától a Tichy Lajos Sportcentrumban, amit a HFL TV-n élőben követhetnek a szurkolók.

Serdülő U17

Csapat                                    GY                  V                    SZP                   KP

U17_Rajztábla 1

Gyermek U15

Utolsó frissítés: 2021.01.15

U15_Rajztábla 1

Hungarian Bowlba jutott az Enthroners

A székesfehérvári alakulat 28-7-re legyőzte a Győr Sharksot a Maker’s Mark Hungarian Football League alapszakasznak második körében.

Nem a megszokott hazai környezetben játszhattak a Cápák, hiszen Nyúl helyett a First Fielden rendezték meg a Koronázók elleni összecsapásukat. A Győr és a Fehérvár formáját tekintve viszont így is egy kiélezett párharcra lehetett számítani.

Az első negyedben érezhető is volt, hogy komolyan egymásnak feszültek a csapatok. A vezetést az Enthroners szerezte meg, miután negyedik kísérletre Erős Márk a 30 yardos vonal környékén feldobta a levegőbe a labdát, amivel Rashad Stillt megtalálta az end zoneban (0-7). Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, hiszen a remek passzjátékára alapozó Győr hamar eljutott az ellenfél térfelére, ahol végül Benedek László 36 yardos elkapott TD-je hozta az első vendég egységeket (7-7). A második negyedben is folytatódott a kiélezett harc. A Sharks-védelem dolgát rendre megnehezítette a Fehérvár futójátéka. Ennek köszönhetően Tóth Levente megszerezte a következő touchdownt (7-14). A győri defense azonban egyszer mégis meg tudta állítani az ellenfelet: Novakov Dávid kezéből kiszedték a labdát, amit Seres Dániel gyűjtött be.

200559466_4218075971583226_2988578817883605033_n

Mindössze egy labdabirtoklásnyi volt a különbség a két együttes között a második félidei folytatásnál, de Still ezen változtatott és egy újabb elkapással növelte a címvédő fórját (7-21).Az utolsó játékrészben sem adta fel a Sharks és igyekezett egyenlíteni, de a fehérvári védelem magabiztosan teljesített, főleg Gyarmati Máté, aki több győri támadást is megállított. Viszont a végén Erős Márk futott touchdownja eldöntötte a találkozót. A Fehérvár Enthroners 28-7-re nyert a Győr Sharks ellen, ami azt jelentette, hogy elsőként jutott a Hungarian Bowlba.

Fotók: Tenk László

Győr Sharks – Fehérvár Enthroners 7-28 (7-7, 0-7, 0-7, 0-7)
Pontszerzők: Benedek László 1 TD és 1 XP, illetve Rashad Still 2 TD, Erős Márk, Tóth Levente 1-1 TD, Beretka József 4 XP