Győr Sharks

gyor_sharks

Egyesületünk 2004-ben alakult, s a kezdetektől fogva meghatározó szerepet töltünk be a magyar amerikai futball életben. Felnőtt csapatunk mellett, ami a Magyar Bajnokság legfelsőbb osztályában szerepel a kezdetektől fogva, U14 Flag futball, U17 és U19 utánpótlás csapatokat is működtetünk. Magyarországi viszonylatban kiemelkedő szakági edzőkkel rendelkezünk, és a sportági edzések mellett kiemelt figyelmet fordítunk az atlétika, illetve erőnléti edzésekre egyaránt.

Sikereink

Magyar csapatként elsőként és máig egyedüliként felkerültünk az EFAF Euro Top 20 listájára. Főbb eredményeink:

Serdülő U17

Csapat                                    GY                  V                    SZP                   KP

U17_Rajztábla 1

Gyermek U15

Utolsó frissítés: 2021.01.15

U15_Rajztábla 1

Győzelemmel indított a címvédő a HFL-ben

A Fehérvár Enthroners az első félidőben ki-ki meccset vívott a Győrrel, de a harmadik negyedben jelentős előnyt dolgozott ki.

Az elmúlt hétvégén elkezdődtek az elitliga küzdelmei, miután az eredeti rajthoz képest egy hónapot halasztottak a csapatok. A szezonnyitón a címvédő Fehérvár Enthroners a Győr Sharkst látta vendégül.

A Koronázók játékosainak nemcsak új edzői stábjukhoz kellett hozzászokniuk, de egyben Gombos Bence hiányát is el kellett fogadniuk. A székesfehérváriak magyar bajnok irányítóját viszont egy ismerős arc helyettesítette. Erős Márk tavaly a VSD Rangers csapatánál újra formába jöhetett, korábban pedig sokat tett azért, hogy az Enthroners a harmadosztálytól egészen a Maker’s Mark Hungarian Football League-ig jusson. A mérkőzés első negyedében helyenként még akadozott a hazaiak játéka, amit a Győr Sharks kihasznált. Az új irányító Chris Jeffrey nemcsak jól mozgott a pályán, de a passzolás is ment neki. Olyannyira, hogy már az első játékrészben megdobta első magyarországi TD-jét. Várfalvi Péter kezében landolt a malacbőr, így a Cápák jutottak előnyhöz. (0-7) Jeffrey vezényletével továbbra is remekül játszottak a vendégek, de újabb pontokat nem szereztek a fehérvári védelem munkájának köszönhetően. A hazai támadósor azonban összekapta magát és egyenlített. Tóth Nándor kapott el egy körülbelül 80 yardos átadást, ami tűz közelbe hozta az Enthronerst. Nem sokkal később pedig Joe Bergeron meg is futotta a touchdownt (7-7). Az első félidőben még egy labdaszerzésre is tellett a Hill-tanítványoknak. Jebrai Regan sackje után Péter Csaba kaparintotta meg a játékszert.

180979013_4090944747629683_7064320284576254477_n

A harmadik negyedben azonban már el tudott lépni ellenfelétől a Fehérvár. Rashad Still elkapása hozott újabb hat egységet (13-7), majd a visszahordásnál Ráthonyi Kende elejtette a labdát, amire Sándor Mátyás vetődött rá a Cápák térfelén. Harminc yardról indulhattak a Koronázók, az akciósorozat végén pedig Bergeron futotta meg közelről a következő touchdownt. Still elkapásával pedig a kétpontos is sikerült (21-7). Ennyinél viszont nem állt le a hazai gárda. Tóth Nándornak korábban épphogy nem jött össze a touchdown, most egy 55 yardos elkapással igen (28-7). Az utolsó negyedben a Sharks próbált kapaszkodni az utolsó szalmaszálakba. Jeffrey remekül kerülte el a fehérvári szereléseket, majd 30 yardról Benedek Lászlónak passzolt (28-14). Ám nem maradt el a koronázók válasza: Still magasabbra emelkedett J.D. Crandallnél, és miután megkaparintotta a játékszert, már csak néhány yardot kellett megtennie az end zone-ig.

180298435_4090946127629545_1794512015188799296_n

A Fehérvár Enthroners támadásai ugyan akadoztak az elején, de végül a címvédő folyamatosan javuló formája 35-14-es sikert eredményezett.

Fotók: Tenk László
Írta: Makranczi László

Fehérvár Enthroners – Győr Sharks 35-14 (0-7, 7-0, 21-0, 7-7)
Pontszerzők: Joe Bergeron, Rashad Still 2-2 TD, Tóth Nándor 1 TD, Rashad Still 1 PAT, Beretka József 3 XP, illetve Benedek László, Várfalvi Péter 1-1 TD, Benedek László 2 XP

Jaime Hill, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Egyszerűen tennünk kellett valamit, mert az ellenfél irányítója sokat szaladgált, ami hosszú drive-okat eredményezett náluk. Szerencsére a változtatások a védelemben jól sültek el. Offense részről pedig egy kicsit nehezen akartak beindulni nálunk a dolgon a mérkőzés elején. A módosításoknak köszönhetően megnyugodtunk és három touchdownt is szereztünk a harmadik negyedben.

Boda Gábor, a Győr Sharks vezetőedzője: Sajnos egy kicsit több terhet tettem a fiúkra a harmadik negyedben. Nyugodtabban kellett volna játszanunk és akkor jobban mentek volna a dolgok. Talán a végjáték is más eredményt hozott volna. A második félidőben voltak hibáink, amiket kihasznált a Fehérvár. Sajnos az egyik az emberhiány volt. Megtalálták azokat a réseket, amik támadhatók voltak. Ezen próbálunk majd dolgozni a következő meccsig.