Izgalmakkal, meglepetésekkel teli szezonnyitót hozott a Nagyszombat

Hazai pályán a Titans együttese fogadta a tavalyi év ezüstérmes NBA Crushers gárdáját. A hazai csapat első drive-ból nem született pont. Punt után a szombathelyiek egy szépen felépített drive végén Szűcs Fábián futásával feltették az első pontokat az eredményjelzőre. A touchdown-t követő két pontos kísérlet viszont nem sikerült, így 0-6-ra vezettek a Zúzók. A második negyedben a Titánok támadósora is magára talált, Fábián Krisztián labdáját Julian Crandall kapta el a Zúzók végzónáján belül két egymást követő drive-ban.  Az első touchdown után nem sikerült az extra kísérlet, a második után pedig egészen egyedi eset történt: bár Fábián passzkísérletét a szombathelyi 31-es számú Pantali Dániel kapta el, visszatáncolt a labdával a saját célterületére, ahol a 88-as számú Tóth Ferdinánd egy sikeres szereléssel safety-t szerzett, ami ez esetben további 1 pontot ért. A félidei pihenőre így 13-6-os vezetéssel mehettek a hazaiak.

A harmadik negyedben védelmek domináltak, nem esett pont, mind a két oldalon komoly ellenállásba ütköztek a támadók. Az utolsó negyed végén a hazaiak 85-ös számú játékosa, Burkus Péter kapta el Fábián labdáját. Ezzel kialakult a 19-6-os végeredmény.

A Titans ezzel az eredménnyel, egy éves kihagyás után győzelemmel debutált, a Crushers pedig két hét múlva, április 17-én bizonyíthat az ellen az Eger ellen, akikkel 2019-ben Divízió I. döntőt játszottak.

Gergye Zoltán, az NBA Crushers elnökhelyetteseAz első negyedben minden úgy indult ahogy elterveztük. Védelem labdát szerzett a támadók pedig futójátékkal haladtak előre, amit 6 pontra is váltottak. A következő driveban váltani tudott védelemben a Titans. Ami a támadóinknak már nem feküdt annyira. Köszönhetően a mexikói játékosnak a pálya közepét, a scrimmage-t uralni tudta a Titans védelme. A védelemnek többször sikerült megállítania a Titans támadó alakulatát amit sajnos támadó oldalon nem sikerült pontokra váltani. A Titans rutinos irányítója 3 védelmi hibát kihasználva 18 pontot tudott a táblára felírni. 2 hetünk van kijavítani a hibákat és felkészülni a szintén jó játékerőt képviselő Eger ellen. Jobbulást a sérült Titans játékosnak!

Fábián Krisztián, a Budapest Titans vezetőedzője: Rengeteget készültünk a Crushers ellen az idei év folyamán, a védelmünket próbáltuk úgy kialakítani, hogy a Crushers kemény futójátékát le tudjuk védekezni, illetve a támadóoldalon olyan playeket gyakorolni, és kivitelezni, hogy az elit védelmüket fel tudjuk törni. Védelmünk egy pár kisebb hibán kívül remekelt az egész mérkőzésen Maximo Gonzales vezetésével, így csak 1 TD-t sikerült a szombathelyieknek szerezniük. Ezen kívül a special team-el karöltve folyamatosan remek filed pozíciót biztosítottak a támadóink számára! Az offense-nek jóval nehezebb dolga volt a Crushers kemény védelme ellen, de a kezdetei hibákat kiküszöbölve, többször sikerült az ellenfél célterületére is eljutnunk. A passzolt yardok és a TD-k nagy részét JD Crandall vállalta magára, de az offense összes játékosa is kivette a részét a „munkából”. Nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl, és ami nagyon fontos, hogy győztesen hagytuk el a pályát! Ennél jobb szezonkezdetet nehéz elképzelni a Titánok számára, így ezen az úton szeretnénk tovább menni, és készülni a következő megmérettetésekre! Köszönjük a Crushers csapatának a mérkőzést, sok sikert kívánunk a szezon további részében!

Budapest Titans – NBA Crushers 19-6 (0-6, 13-0, 0-0, 6-0) Pontszerzők: Fábián Krisztián 3 passzolt TD, JD Crandall 2 elkapott TD, Burkus Péter 1 elkapott TD, Tóth Ferdinánd 1 XP (safety), illetve Szűcs Fábián 1 futott TD