Magabiztos győzelemmel kezdett a Miskolc AFT!

Hazai pályán fogadták, a tavaly még Divízió II-ben vitézkedő VSD Rangers egyesületét. A vendég együttes az első negyedben tudta tartani a lépést a hazaiakkal, nem engedtek pontot, inkább a védelmek csatájáról szólt a mérkőzés ezen szakasza.

A második negyedtől aztán beindult a miskolci támadó sor. Először Vasyl Jordan passzát Szalóki János #88 váltotta pontokra, Jónás Máté #25 pedig értékesítette az extrát így 7-0 a hazaiaknak. Ezt követően egy szépen felépített drive-ot Charles Wort #23 futott hatpontosával fejezett be a Miskolc, Jónás pedig értékesítette az extrát, így már 14-0 a hazaiaknak. Rangers támadását ismét megállította a miskolci védelem, egy hosszú drive után pedig Szalóki kapta el Jordan passzát, Jónás most sem hibázott, így a félidei pihenőre 21-0-s hazai vezetéssel menhettek a csapatok.

Második félidőt a Rangers kezdte, Szabó Tamás #3 irányító labdája Jónás kezében landolt, így támadhatott a Miskolc. Wort egy szélső futásból touchdown-t szerzett, Jónás az extrát értékesítette, így már 28-0 az állás. Egy interception váltást követően szépített a Rangers, a 22-es számú Fekete Attila belső futásával, az extra sikerült, így 28-7 a hazaiaknak.172069613_3005984949633830_5057724644951213728_n

A harmadik negyed végén Jordan passzát Nagy Donát kapta el, majd nem sokkal később, már a negyedik negyed elején ugyan ez a páros lépett elő, és elindult a futóóra hiszen a két csapat közötti különbség 35 pont volt. A mérkőzés utolsó percében Bodnár Benedek #3 miskolci védő szedte le a Matóczay Bálint #12 passzát és egészen az End Zone-ig meg sem állt, így alakult ki a 48-7-es végeredmény.

A Miskolc győzelemmel debütált, a Rangers-nek pedig 2 hete van, hogy kijavítsa a hibáit amikor is a Cowbells II-es csapatához utaznak.

Hanó Péter, a VSD Rangers vezetőedzője: Az első negyedben jól kezdtünk, megállítottuk őket többször és mozgatni is tudtuk a labdát. A második negyedre előjött a rutin- és képességbeli különbség, nem tudtunk mit kezdeni a válogatott és HFL játékosokkal is felálló Miskolccal, onnantól már csak futottunk az eredmény után. Gratulálunk a Miskolci csapatnak és köszönjük a nagyon sportszerű mérkőzést.

Aggod Péter, a Miskolc AFT menedzsere: Vártuk már az idei szezonkezdést, amelyet hazai pályán kezdhettünk meg. Izgultunk, hisz ebben az évben hosszú idő után, a két miskolci egyesület újra egy csapatként küzd a győzelemért. Az első negyedben a támadó egység szezon eleji formát mutatott illetve a Rangers védelem pedig – a jó felkészítésüknek köszönhetően – megállította a támadóinkat. A védelmünk jól tartotta magát egész mérkőzésen, nem engedett pontokat, esélyt adott arra , hogy az offense magára találjon, ami így is lett, a 21-0-s félidei eredmény is ezt támasztja alá. Második félidőben elkezdtünk cserélgetni, több lehetőséget adni játékosainknak, ami egy kicsi zavart okozott, így kaptunk egy touchdownt. A bekapott pontok után, támadósorunk kihasználta a Rangers védelem hibáit, így még több TD-t tudtunk szerezni és a magabiztos vezetésnek köszönhetően, a negyedik negyedben minden játékosunk lehetőséget kapott a játékra. Összességében elégedettek vagyunk a játékkal a hibáinkat ki fogjuk javítani a következő mérkőzésig.

Miskolc AFT – VSD Rangers 48-7 (0-0, 21-0, 14-7, 13-0)
Pontszerzők: Vasyl Jordan 4 passzolt TD, Szalóki János 2 elkapott TD, Nagy Donát 2 elkapott TD, Charles Wort 2 futott TD, Bodnár Benedek INT return TD, Jónás Máté 6 XP, illetve Fekete Attila 1 futott TD, Szőke Péter 1 XP.