Magabiztos győzelmek a TD Store DIvízió I-ben.

Dabas Sparks – NBA Crushers – 2021.06.19

A mérkőzést a vendég csapat kezdte, a Dabasi Obo Arénában. Nem sokáig kellett várni az első pontszerzésre, rögtön az első játékból Tatár István #27 Rába Márióhoz #35 passzolt, aki a mérkőzés második labdaérintéséből megszerezte csapata első pontjait. Kocsis Gergő #15 az extrát értékesítette, így fél perccel a kezdőrúgás után 0-7 a szombathelyieknek. Az első negyedben nem szerzett több pontot egyik csapat sem. Először egy dabasi puntnál a rúgó elejtette a labdát, amit a Crushers védői szereztek meg az ellenfél 35 yardosánál. Nem sikerült a negyedik kísérlet így hazaiak hordhatták a labdát, a dabasi különítmény nem tudta feltörni a Crushers védelmét, így 3&out-al végződött a támadósorozatuk. Szűcs Fábián #8 és Tatár futásaival haladt előre a vendégek gárdája, egészen addig, amíg Tatár passzát Katona Zsombor #31 nem le nem húzta a levegőben, így a dabasiak jöhettek saját 7 yardosukról. Turcsány Bálint #7 kiosztott egy sikeres passzt, amivel meg is lett a dirst down, de ez a támadósorozat is puntban végződött, így saját 12 yardosáról kezdhette meg a második negyedet a Crushers.

203323809_194081066051998_2360088457834550353_n

A vendég támadók ezúttal passzokkal juttatták előre a labdát, a Tatár – Rába páros jól működött. 20 yardról próbálkoztak field goal-al a Zúzók, sikertelenül. 10 yardot haladt előre a Sparks, 4&2-re a hosszú passz nem sikerült, így az ellenfél 30 yardosáról támadhatott a Crushers. Tatár osztott ki egy passzt elkapójának, majd 3 yardos futásával Szűcs robogott az endzone-ba, így a félidei állás 0-13-ra módosult.

202524314_194080996052005_4976653383318406268_n

A második félidőt a Dabas kezdte, egy puntban végződött a sorozat. A rúgást az 52-es számú Billy Hatten blokkolta és egészen az ellenfél 5 yardosáig futott a labdával. Lukács Márton #49 pedig 3 yardos futásával újabb 6 ponthoz segítette csapatát, Kocsis Gergő nem hibázott, így már 20 ponttal vezettek a szombathelyiek.

Harmadik negyedben Turcsány találta meg elkapóját, Török Pált #18, aki 55 yardot szaladt a labdával, majd két Garajszki Ádám #32 futással feltették az eredményjelzőre a becsületpontokat a hazaiak. Pataki Zsolt az extrát értékesítette. A negyedik negyedben már nem vitt pontot egyik egyesület sem, így kialakult a végeredmény, 7-20.

A Titans hétvégi győzelmével már biztossá vált a 4 rájátszás csapat a TD Store Divízió I-ben, így a Crushers győzelemmel búcsúzott a 2021-es szezontól, míg a Dabas június 27-én Egerbe látogat, ahol megszerezhetik második győzelmüket a szezonban.

Fényképek: Rigó Luca Borbála

Dabas Sparks – Szombathely Crushers 7-20 (0-7, 0-6, 7-7, 0-0)
Pontszerzők: Garajszki Ádám 1 futott TD, Pataki Zsolt 1 XP illetve, Rába Márió 1 elkapott TD, Szűcs Fábián 1 futott TD, Lukács Márton 1 futott TD, Kocsis Gergő 2 XP

Eger Heroes – DEAC Gladiators – 2021.06.19

Szombaton a rekkenő hőségben, a DEAC Gladiators utazott az Eger Heroes csapatához. A találkozó tét nélküli, ám kemény párharccal kecsegtetett. A vendégek Roják Richárd #5 és Roman Bugoslavsky #36 futásaival haladtak át az egész pályán, az első pontokat Román Dávid #13 elkapásával szerezték meg a debreceniek. Szabó Lajos az extrát értékesítette, így hét pontos előnyre tettek szert a Gladiátorok.

203708032_4479808198720777_2194011489564089769_n

Az egriek sem tétlenkedtek, az eddig is jól működő Bíró Tibor – Joó Richárd páros hozta a yardokat. Joó elkapásával megszerezte első hat pontját a hazai gárda, majd Joó maga rúgta be a hatpontosért járó extrát, így egyenlítettek a Hősök. Rögtön a következő drive-ból jött is a válasz, 87-es számú Cseh Donát futott az endzone-ba. Szabó nem hibázott, megszerezte újra a vezetést a debreceni alakulat.

A Hősöket puntra kényszerítette a debreceni védelem, így következhetett a vendég offenzíva. Roják Richárd #5 futott hatpontosával járult hozzá a vezetéshez, Szabó pedig értékesítette az extrát.

203488479_4479808715387392_396689682223387229_n

A fiatal debreceni irányító, Demkó Balázs eladta a labdát, Kálmán Attila #59 kezében landolt a játékszer. Kálmán villant a második negyedben még egyszer, rossz snap miatt a debreceni punter nem tudta elrúgni a labdát, amit Kálmán összeszedett és az az ellenfél pontszerző területéig meg sem állt. Ezzel kialakult a félidei eredmény, 13-21 a vendég egyesületnek.

204995873_4479808465387417_4757334060899599373_n

A második félidőt az egriek kezdték, ám Bíró passzát Panykó Patrik #58 szerezte meg. Cseh pedig ugyan úgy, ahogy első TD-jét szerezte a mérkőzésen, egy jobb szélső futásból újabb hat pontot tett csapata neve mellé. Szabó nem hibázott, 13-28-ra módosította az állást.

Az adok-kapok az utolsó negyedben sem maradt el. Bíró passzát Fülep Csaba #22 húzta le a levegőben, majd Demkó passza landolt Bódi Barnabás #30 kezében. A helyzetet kihasználta a hazai gárda és Joó újabb elkapásával szépítettek, a rúgás kimaradt, így 20-28-at mutatott az eredményjelző.

A találkozót Roják zárta, aki megfutotta a gladiátorok ötödik touchdownját, Szabó pedig kialakította a végeredményt, Eger Heroes – DEAC Gladiators, 20-35.

Ezzel a mérkőzéssel a Hősök továbbra is nyeretlenek, a debreceniek pedig másodikként 1 vereséggel zárták a 2021. TD Store Divízió I. alapszakaszt. Az egriek az alapszakaszt 06.27-én fejezik be a Sparks ellen, míg a Gladiátorok július 3-án fővárosba látogatnak a Budapest Cowbells II otthonában, ahol kiderül, ki játszhat az idei Pannon Bowl-on.

Fényképek: atiboy

Eger Heroes – DEAC Gladiators 20-35 (7-14, 6-7, 0-7, 7-7)
Pontszerzők: Joó Richárd 2 elkapott TD, 1 XP, Kálmán Attila 1 punt return TD illetve, Román Dávid 1 elkapott TD, Cseh Donát 2 futott TD, Roják Richárd 2 futott TD, Szabó Lajos 5 XP,