Óriásit fordított a Sharks, újabb győzelmet szerzett a címvédő

Színre lépett a Wolves és a Cowbells. Míg a Farkasok a Győr Sharks vendégei voltak, addig a Kolomposok a magyar bajnok Fehérvár Enthronerst fogadta.

186508516_4133333616724129_4282437134934126833_n

A Cápák és a Farkasok párharcának talán a fővárosiak voltak az esélyesei és ahhoz méltón kezdtek. Az első játékrészben a hosszú idő után visszatérő Darrell Tate futott be közelről, majd Czirók Márton 75, illetve 23 yardos elkapása hozott pontokat a Wolvesnak (0-21). A Győr támadójátékába rengeteg hiba csúszott még az elején, amit a sárga zászlók tömkelege is igazolt, pedig a hazaiaknak JD Crandall révén még labdaszerzésük is volt. A második játékrészben azonban jött a fordulat. Chris Jeffrey futásai már az Enthroners ellen is veszélyesnek bizonyultak, és az amerikai irányító a Farkasoknak is okozott kellemetlen pillanatokat. Ezen kívül jól működött a Sharks passzjátéka is. Jeffrey végül két drive-ot is touchdownnal zárt, így a szünetre már csak egy labdabirtoklás volt a rekordbajnok fórja (14-21). Ráadásul a Farkasoknál óriási vérveszteség volt David Casarrubias sérülése.

187102363_4133338220057002_3319528265793331768_n

A harmadik negyedben pedig nem fogyott a hazai gárda lendülete. Keller Péter elkapásával egalizált a Győr (21-21). Majd ugyan Máximo Sánchez interceptionjét nem tudták pontokra váltani a Cápák, de nem sokkal később Ráthonyi Kende egy 80 yardos futással megfordította az állást (28-21). Természetesen az utolsó játékrészre nem volt semmi elveszve a Wolvesnak, amely ugyanúgy próbált pontokat felvinni az eredményjelzőre. Ez össze is jött. A Hunka Norbert interceptionje után következő drive végén Varga Tamás TD-je és Horváth Balázs extrája 28-28-ra alakította az állást. Ez viszont nem maradt megválaszolatlanul. A Sharks ugyanis Ráthonyi révén ismét megszerezte a vezetést (35-28). Ugyan volt még idejük a fővárosiaknak, hogy hosszabbításra mentsenek, azonban Crandall lelopta Bencsics Márk átadását, amellyel gyakorlatilag lezárult a találkozó. A Győr pedig egy izgalmakkal és fordulatokkal teli találkozón tudta megverni a rekordbajnokot, hiszen a Cápák három touchdownos hátrányból tudtak visszajönni.

Fotók: Tenk László

Győr Sharks – Budapest Wolves 35-28 (0-21, 14-0, 14-0, 7-7)
Pontszerzők: Chris Jeffrey, Ráthonyi Kende 2-2 TD, Keller Péter 1 TD, Benedek László 5 XP, illetve Czirók Márton 2 TD, Darrell Tate, Varga Tamás 1-1 TD, Horváth Balázs 4 XP

Boda Gábor, a Győr Sharks vezetőedzője: Szerencsére nem adtuk fel fejben. Éreztem, hogy a 21-0-nál azért mi többet tudunk, de valahogy ezt a srácok is tudták, és küzdöttek négy negyeden keresztül. Fontos volt, hogy meg tudtuk valósítani azokat, amiket szerettünk volna. Ezután volt egy adok-kapok, mert a Wovles elkezdett olyan dolgokat nyomni, ami nekünk érzékeny volt. Akkor ott hirtelen kellett váltanunk, de sikerült ezeket meglépnünk és levédekeztük a támadásaikat. Egy jó kis sakkpartit játszottunk menetközben.

Kovács István, a Budapest Wolves vezetőedzője: Sajnos ebben a vereségben nagy felelőssége volt a támadójátékunknak. Ugyan nem puntoltuk egyet sem, de négy labdát veszítettünk el, illetve adtunk át az ellenfélnek. Ez azért luxus bárki ellen ebben a ligában. Nem tagadom, én is azt gondoltam, hogy jó játékkal győzni fogunk. Ez részben megvolt, de nem eléggé, tehát jobb volt a Győr. A szezon viszont olyan szempontból hosszú, hogy mindenképpen két kőkemény mérkőzés vár ránk, ahol megmutathatjuk, hogy mire vagyunk képesek valójában.

Karim Trabelsi újra ott lehetett a pálya szélén a Budapest Cowbellsnél. Az ő bevallása szerint megkopott egy picit a tudása, de ebből semmi sem volt látható az Enthroners elleni találkozó alatt. Legalábbis a védelmet illetően.

186934423_1122275751592082_1293793664262874772_n

A találkozót a címvédő kezdte jobban és Boruzs Kevin közel félpályás elkapása után megszerezték a vezetést (0-6). A folytatásban a Kolomposok támadósora akadozott. Nem úgy a defense, amely Törzsök Tamás révén még interceptiont is jegyzett. A folytatásban a fővárosiak védelme továbbra is keményen állta a sarat, de Rashad Still TD-je révén tovább nőtt a címvédő előnye (0-13). Ezt követően Tóth Nándor a kick-off utána visszaszerezte a játékszert a Fehérvárnak, majd a vendégek kihasználták a drive-ot Still újabb elkapásával, így 20-0 volt a vendégek fórja a szünetre.

187288034_1122275181592139_6267614337152295023_n

A második félidőben érezhető volt, hogy a Cowbells próbált futásokkal operálni, Roják Richárd révén sokat is haladt előre a hazai gárda. Ám negyedik és kilencnél Jebray Regan kiütötte Váry Tamás kezéből a labdát, amit Devan Stringer szedett össze. Ezt követően hiába haladt jól a pályán az Enthroners, az end zonehoz közel Tóth Levente elejtette a malacbőrt, amit Bak Csaba szedett össze. Az utolsó negyedre már egyre többet hagyatkozott a passzjátékára a fővárosi együttes. Mészáros Mártonnak voltak remek elkapásai, de a red zoneból továbbra sem tudtak bejutni a pontszerző területen belülre a Kolomposok, így maradt az első félidőben kialakult 20-0-s eredmény. Bár a győzelem meglett az Enthronersnek, de hatalmas vérveszteség, hogy Joe Bergeron megsérült és a szezonja véget ért.

Fotók: Pix by Tomi
Írta: Makranczi László

Budapest Cowbells – Fehérvár Enthroners 0-20 (0-6, 0-14, 0-0, 0-0)
Pontszerzők: Rashad Still 2 TD, Boruzs Kevin 1 TD, Beretka József 2 XP

Karim Trabelsi, a Budapest Cowbells vezetőedzője: Mindig a támadósort a legnehezebb összerakni. Több idő kell, hogy a srácok között jó legyen az összhang, az időzítés és az olvasás is menjen. Nagyon rozsdás még mindenki, de videóztunk és készültünk amennyire csak lehetett. Emellett van egy új offensive koordinátorunk, akinek ez az első éve. Neki is időt kellett adni, hogy megismerje a játékosokat.

Jaime Hill, a Fehérvár Enthroners vezetőedzője: Az előző meccshez képest úgy érzem, hogy sokat fejlődött a csapatunk. Nyilván van még min dolgozni. A futójátékunk jó volt, azonban a passzjáték még akadozott. A védelmünk is remekül működött annak ellenére, hogy volt pár hiba. Viszont a red zoneban jól teljesítettünk és az a legfontosabb terület a pályán.

Serdülő U17

Csapat                                    GY                  V                    SZP                   KP

U17_Rajztábla 1

Gyermek U15

Utolsó frissítés: 2021.01.15

U15_Rajztábla 1

Hungarian Bowlba jutott az Enthroners

A székesfehérvári alakulat 28-7-re legyőzte a Győr Sharksot a Maker’s Mark Hungarian Football League alapszakasznak második körében.

Nem a megszokott hazai környezetben játszhattak a Cápák, hiszen Nyúl helyett a First Fielden rendezték meg a Koronázók elleni összecsapásukat. A Győr és a Fehérvár formáját tekintve viszont így is egy kiélezett párharcra lehetett számítani.

Az első negyedben érezhető is volt, hogy komolyan egymásnak feszültek a csapatok. A vezetést az Enthroners szerezte meg, miután negyedik kísérletre Erős Márk a 30 yardos vonal környékén feldobta a levegőbe a labdát, amivel Rashad Stillt megtalálta az end zoneban (0-7). Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, hiszen a remek passzjátékára alapozó Győr hamar eljutott az ellenfél térfelére, ahol végül Benedek László 36 yardos elkapott TD-je hozta az első vendég egységeket (7-7). A második negyedben is folytatódott a kiélezett harc. A Sharks-védelem dolgát rendre megnehezítette a Fehérvár futójátéka. Ennek köszönhetően Tóth Levente megszerezte a következő touchdownt (7-14). A győri defense azonban egyszer mégis meg tudta állítani az ellenfelet: Novakov Dávid kezéből kiszedték a labdát, amit Seres Dániel gyűjtött be.

200559466_4218075971583226_2988578817883605033_n

Mindössze egy labdabirtoklásnyi volt a különbség a két együttes között a második félidei folytatásnál, de Still ezen változtatott és egy újabb elkapással növelte a címvédő fórját (7-21).Az utolsó játékrészben sem adta fel a Sharks és igyekezett egyenlíteni, de a fehérvári védelem magabiztosan teljesített, főleg Gyarmati Máté, aki több győri támadást is megállított. Viszont a végén Erős Márk futott touchdownja eldöntötte a találkozót. A Fehérvár Enthroners 28-7-re nyert a Győr Sharks ellen, ami azt jelentette, hogy elsőként jutott a Hungarian Bowlba.

Győr Sharks – Fehérvár Enthroners 7-28 (7-7, 0-7, 0-7, 0-7)
Pontszerzők: Benedek László 1 TD és 1 XP, illetve Rashad Still 2 TD, Erős Márk, Tóth Levente 1-1 TD, Beretka József 4 XP