Pont-gazdag mérkőzést hozott a hétvégi összecsapás

A mérkőzés kirúgása előtti pénzfeldobást a hazai csapat nyerte és a második félidőre halasztottak, így visszahordással az Eger csapata kezdhette meg a mérkőzést. Az első támadásokat egyik egyesület sem tudta pontokra váltani, így egy punt váltást követően újra az egriek támadhattak.
Bíró Tibor #11, az egriek irányítójának passzát Joó Richárd #15 kapta el, amivel átszelték a pályát a hősök, majd ugyan ez a páros villant meg, ami már pontokat is eredményezett. Az extra pontot Jokhel Erhard #98 ártékesítette, így felkerültek az első pontok az eredményjelzőre, 0-7 a hősöknek.175159449_10164834802650244_1285783155246987670_n

Kirúgás utáni első futó játékból Szűcs Fábián a hazaiak 8-as számú futója szerzett 50 yardot, így már a hősök 10 yardosán volt a Szombathely. Azonban a hazaiak irányítójának, Tóth Barnabásnak #4 passzát az egriek import játékosa Dashon Bernard Ellison szerezte meg, így támadhatott az Eger. Nem sokáig örülhettek a vendégek, Bíró Tibor irányító passzát a szombathelyiek 28-as számú játékosa, Gálos Márk kapta el, aki a célterületig meg sem állt, a jutalom rúgást az Eger blokkolta, a labda bepattogott a saját végzónájukba, amire Tatár Sándor #47 vetődött rá, így 8-7-re alakult az állás az első negyed végén.

A második negyedet a hazaiak egyből egy pontszerzéssel kezdtek, Tóth Barnabás irányító passza Szabó Áront #2 találta meg az egriek végzónájban, a jutalomrúgás Kocsis Gergőnek #15 sikerült, így 15-7-re módosult az állás. A második negyedben az egriek nem tudták feltörni a hazaiak védelmét, amit ki is használtak a zúzók, Tatár István #27 futott be a célterületre, a jutalomrúgást Kocsis váltotta pontokra, így a félidei eredmény 22-7 volt a hazai csapatnak.

A második negyed punt váltásait követően először Bíró Tibor – Joó Richárd páros villant meg, majd Bíró Tibor kiosztott a 88-as számú Eger Rolandnak egy passzt, amit követően a hazaiak 3 yardosáról támadhattak. A kitűnő field pozíciót ki is használta az egri alakulat, Spisák Erik #36 futásával. A két pontos nem sikerült, így 22-13 alakult a mérkőzés eredménye.  A válasz nem váratott magára sokat, egy szépen felépített drive után Tóth passzát Szűcs Fábián kapta el, az extrát Kocsis berúgta, így 29-13-al fordulhattak a negyedik negyedre a csapatok.
Az utolsó játékrész elején Tóth Barnabás vállalta magára a pontszerzést, passz helyett most futott pontokkal járult hozzá a csapat sikeréhez, Kocsis a jutalomrúgást nem tudta értékesíteni, így 35-13 lett az állás. Az Egriek a kirúgás utáni első playben elhagyták a labdát, amit a hazaiak könyörtelenül ki is használtak, a csereként beállt Baranyai Bence #11 passzát Szűcs Fábián váltotta pontokra, Kocsis értékesítette az extrát, így előnyét 42-13-ra növelte a zöld-fehér gárda.174800333_4050987718292053_6936986584218294848_n

A következő drive-ban csereként beállt Lakatos Áron #19 egri irányító passzát Szabados Ádám szombathelyi védő húzta le, Tóth Barnabás pedig nem tétlenkedett, Tóth Botond #10 elkapóhoz passzolt, aki bravúros elkapással az egriek végzónájába juttatta a labdát, a jutalomrúgás nem sikerült, elindult a futóóra, hiszen a két csapat közötti különbség elérte a 35 pontot (48-13). A következő drive-ban az egri irányító ismét eladta a labdát, amit Pantali Dániel #31 a zúzók linebackere szerzett meg, aki az end zone-ig meg sem állt. Rúgás helyett két pontot érő kísérletet próbált meg a hazai csapat sikerrel, Baranyai Bence Tatár Sándort találta meg a labdával, ezzel kialakult a végeredmény, 56-13 a hazaiaknak.

A Crushers ezzel az eredménnyel megszerezte az első győzelmét a szezonban, az Egrieknek pedig három hetük van, hogy a hibákat kijavítsák amikor a Miskolc AFT vendégei lesznek.

Fotók: Vágvölgyi Bálint, Digitalsport

NBA Crushers – Eger Heroes 56-13 (8-7, 14-0, 7-6, 27-0)
Pontszerzők: Tóth Barnabás 3 passzolt és egy futott TD, Baranyai Bence 1 passzolt TD, Szűcs Fábián 2 elkapott TD, Tatár István 1 futott TD, Szabó Áron 1 elkapott TD, Tóth Botond 1 elkapott TD, Tatár Sándor 2 db két pontos,  Kocsis Gergő 4 XP, Gálos Márk 1 INT return TD, Pantali Dániel 1 INT return TD, illetve Bíró Tibor 1 passzolt TD, Joó Richárd 1 elkapott TD, Spisák Erik 1 futott TD, Jokhel Erhard 1 XP.