Simán nyert a Guardians, 21 pontos különbséget dolgozott le a Titans.

CFS Guardians – Levelek Spartans – 2021.06.06

A mérkőzést a hazai csapat kezdte visszahordással. Az első támadósorozatot punt-al fejezte be a szegedi egyesület, ám a levelekiek visszahordója nem tudta elkapni a labdát, ami a mellkasáról a földre pattant, ezt a hazaiak rutinosan kihasználták és összeszedték a labdát, így ismét ők támadhattak. Langane Dominik #24 az ellenfél hibáját pontokra váltotta, így Mágori Milán értékesítette a jutalomrúgást így rögtön a mérkőzés elején 7-0!

A vendégek irányítója, Tóth Gábor #15 elkapóját, Lipcsei Pétert #87 találta meg a labdával, aki a pályán átrobogva az ellenfél 9 yardosára tette le a labdát. Tóth ismét Lipcseihez passzolt, ez az átadás már pontokat is ért. Kétpontost Tóth megfutotta, így fordítva meg a mérkőzés eredményét 7-8-ra. A visszahordás után Horváth Márió #11 passzaival, és Langane futásaival haladt előre a szegedi offenzíva. A támadást a szegedi futó fejezte be egy hatpontossal, Mágori az extrát berúgta, 14-8 a hazaiaknak!198986575_930926304306667_5422379493342546586_n

Vendégek puntra kényszerültek, így a második negyed elején támadhatott a Guardians. Horváth Lippel Simon #82 vette célba, aki lerázta magáról a védőket és újabb 6 ponttal segítette csapatát. Mágori nem hibázott, így már 21-8! A vendég támadást ismét megállították a hazai védők, 4. kísérletre sem tudtak first down-t szerezni a Tóth által vezetett támadók, így az ellenfél negyveneséről jöhettek a szegediek. Marsi Tamás #23 futásaival haladtak előre, amit Marsi pontokra is váltott, az eredmény 27-8 a második negyed derekán.

A második negyed további időszakát több labdaváltás is jellemezte. Először puntoltak a levelekiek, majd Horváth és Tóth is eladta a labdát. Tóth labdáját Stammer Szabolcs #31 egészen az ellenfél 10 yardosáig hordta vissza, Langane pedig egy szélső futásból pontokat szerzett, így kialakult a félidei állás, 35-8.198973208_930926284306669_2885694058881861191_n

A második félidő első szegedi támadósorozatából Langane ismét pontokat szerzett egy 47 yardos futás után, így növelte csapata előnyét immár 4. futott hatpontosával. Szépen haladtak a vendégek Tóth és Németi Soma #13 futásai is ültek, ám field goal a rossz snap miatt meghiúsult. A hazaiak szépen felépített drive után Temkó Levente #49 kezébe adták a labdát, aki megszerezte a csapata immár 7. TD-jét, Mágori értékesítette a jutalomrúgást. Guardians – Spartans, 49-8.
Tóth az utolsó negyedben szépen vezette a támadókat végig a pályán, aminek meg is lett a jutalma. Török Pál kapta el labdáját, amivel kialakult a végeredmény, 49-14.

A Guardians ezzel a győzelmével közelebb került a rájátszáshoz, a levelekieknek pedig győzni kell a Gorillaz ellen július 3-án ahhoz, hogy életben tartsák a reményt arra, hogy rájátszásba kerüljenek.

Fényképek: Maróti János

CFS Guardians – Levelek Spartans 49-14 (14-8, 21-0, 14-0, 0-6)
Pontszerzők: Lipcsei Péter 1 elkapott TD, Tóth Gábor 1 futott 2 point conv. Török Pál 1 elkapott TD, illetve Langane Dominik 4 futott TD,  Lippel Simon 1 elkapott TD, Marsi Tamás 1 futott TD, Temkó Levente 1 futott TD, Mágori Milán 7 XP.

Eger Heroes – Budapest Titans – 2021.06.06

A mérkőzést első negyedében nem szereztek pontokat a támadók, a Fábián Krisztián #89 vezette vendég támadóalakulat egy meglehetősen hosszú drive után adta át a támadás jogát a Hősöknek. Bíró Tibor #11 szépen építette fel passzaival a Hősök támadását, először Joó Richárdot #15 találta meg, majd Bleszity Eriknek #6 osztott ki egy szép passzt. A támadás végén Bíró lábon oldotta meg a pontszerzést, Joó az extrát berúgta, így 7-0 volt az állás az első negyed elején. A Titans továbbra sem tudta feltörni az egriek védelmét, Bíró ezt ki is használta. Joó-nak passzolt, aki 70 yardot futott a labdával, majd ismét Joót találta meg, ami már pontokat is eredményezett.195747524_4437525522949045_6954806939023469234_n

A hazai kirúgás után Mile Benedek #84 kezébe szállt a labda, aki az endzone-ig meg sem állt a játékszerrel, így szépített a Titans, 14-6-ra módosítva az állást. A hazaiak ismét Bíró passzaival tudtak előrehaladni, először Joó szerzett 30 yardot egy elkapással, majd Bleszity kapta el az irányító labdáját, ami 6 pontot ért. Joó ismét nem hibázott, így kialakult a félidei állás, 21-6 a hazaiaknak.

A második félidőben feltámadt a vendég támadó alakulat Fábián először Udvarhelyi Istvánnak #17 passzolt hat pontért, majd Varga Bendegúz #26 futásai után Fábián Mile kezébe adta a labdát, aki a végzónáig meg sem állt. Majd ugyan ezzel a játékkal Mile szerzett 2 pontot csapatának. Bíró a következő drive-ban Seres Dániel #24 kezébe dobta a labdát aki azt vissza is hordta, Mile a két pontost értékesítette, ezzel pedig a Titans egy negyed alatt 22 pontot szerzett és megfordította a mérkőzést, 21-28-ra!196262805_4437525952949002_2532353987496699285_n

Érezték a nyomást az egriek, Bíró nagyon taktikusan építette fel csapata támadó játékát, ismét Joó és Bleszity voltak a célpontjai. Az ellenfél 2 yardosáról pedig megint magára vállalta a pontszerzést a rutinos irányító, Joó nem hibázott, így egalizáltak a Hősök.

A budapestiek nem tudtak pontokat szerezni következő támadásukból, így Bíró vezette csapat jöhetett a pályára. Joónak passzolt az irányító, ám az elkapó kezéből Seres vette ki a labdát, átadva ezzel a pontszerzés lehetőségét a vendégeknek. A kiváló field pozíciót ki is használták a fővárosiak, Mile szerezte meg az újabb pontokat csapatának és ezzel együtt a győzelmet is. 198320780_4437525089615755_8377405107686172964_n

A Titans ezzel a győzelemmel karnyújtásnyira került a Touchdown Store Divízió I. rájátszásáról, a Heroes pedig nyeretlen maradt.

Fényképek: atiboy.hu

Eger Heroes – Budapest Titans 28-34 (0-0, 21-6, 0-22, 7-6)
Pontszerzők: Bíró Tibor 2 futott TD, Bleszity Erik 1 elkapott TD, Joó Richárd 1 elkapott TD, 4 XP, illetve Mile Benedek 1 kick off return TD, 2 futott TD, 2 2 point conv., Udvarhelyi István 1 elkapott TD, Seres Dániel 1 INT ret. TD