Steelers – Wolves: Tét a harmadik hely

Vajon ki fog játszani a Fehérvár Enthronersszel és ki a Budapest Cowbellsszel? Ez a szombati nap legnagyobb kérdése a Miskolc Steelers – Budapest Wolves találkozó előtt. Az alapszakasz harmadik helyén végző együttes a kolomposok otthonába utazik, míg a negyedik a koronázók vendége lesz.

281476447_5861754627188543_1918601055889774813_n

A Miskolc Steelers közel állt ahhoz, hogy legyűrje a Budapest Cowbellst legutóbbi meccsén, ám az utolsó negyedben ez nem sikerült (29-21). Carson Ouellette második találkozóján is kiválóan szerepelt nemcsak elkapóként, de visszahordóként is. Ezen kívül pedig a Miskolc fegyverarzenálja csak erősödött Trevin Howard csatlakozásával, aki a Szombathely Crushers együttesével már bizonyított az elmúlt esztendőkben. Ráadásul azóta már jelentős nemzetközi tapasztalatot is gyűjtött az amerikai elkapó.

286223652_5149364598504123_3629574358428137187_n

A Budapest Wolves bár nagyot küzdött, mégsem sikerült legyőznie a Fehérvár Enthronerst hazai pályán (33-13). Ám a farkasok megnehezítették a koronázók dolgát. Tóth Levente első teljes HFL-meccsén is jól teljesített irányítóként a vereség ellenére. A továbbra is sok sérültet a soraiban tudó fővárosi gárdának ezúttal sem lesz egyszerű dolga, viszont a győzelem elengedhetetlen lesz számukra annak érdekében, hogy jobb pozícióból vágjanak neki a rájátszásnak.

A Miskolc Steelers – Budapest Wolves összecsapás június 11-én, szombaton 14 órakor kezdődik a Miskolci Egyetem Atlétikai Centrumában. A meccset a HFL TV élőben közvetíti.

Fotók: Hidvégi János Gábor, Rigó Luca Boglárka
Írta: Makranczi László

Tim Bishop, a Miskolc Steelers vezetőedzője: Most nem foglalkozunk azzal, hogy hány sérültje vagy hiányzója van az ellenfélnek. Arra számítunk, hogy a Wolves a lehető legjobb teljesítménnyel fog előrukkolni ellenünk. Már csak a tét miatt is nagy kihívás elé néz mindkét csapat. Ez pedig ugye a harmadik hely elérése. Szerintem a Wolves az Enthroners ellen jól játszott az első félidőben, de a Calanda Broncos elleni találkozójukat is kiemelném. Az elmúlt hetekben jó edzésmunkát végeztünk, így úgy gondolom a játékosaim készen állnak a kihívásra.

Sződy Ferenc, a Budapest Wolves defensive koordinátora: Bár a buta hibák miatt kikaptunk a Fehérvár Enthroners ellen, a hozzáállásunk mégis példaértékű volt. A srácok egyértelműen nagyot küzdöttek, ami azért egy előremutató dolog szerintem. A Miskolc ellen sem lesz könnyű dolgunk, főleg úgy, hogy most Trevin Howard csatlakozott hozzájuk. Egy nagyon ügyes elkapó, akit már Magyarországon is láthattunk játszani, de még nem tudjuk, hogy hogyan hasznosítja őt a Steelers. Nem mellesleg Vasyl Jordan személyében egy olyan rutinos irányító áll a rendelkezésükre, aki meccseket tud eldönteni jó megoldásaival. Minden esetre nagyon fontos lenne számunkra, hogy megnyerjük a szombati találkozót.