Vereséggel kezdett a címvédő, magabiztosan győzött az Enthroners

Egy hétvégén két összecsapás a Veolia Hungarian Football Leagueben. Ráadásul már szombaton egy rangadót láthatott a közönség, hiszen a vereséggel kezdő Budapest Cowbells az először pályára lépő Budapest Wolvest fogadta.

Már az első félidőben kiélezett csatát vívott a két együttes. Az egykori kolompos, Czirók Márton elkapásával tette fel az első pontokat az eredményjelzőre a regnáló magyar bajnok (0-6). Hegedűs Máté extrája sikertelen volt. A válasz gyorsan jött. Szabó Tamás irányításával támadott a Cowbells, amely Takács Bence révén egyenlített, Fóra Kamilló pedig fordított az extrával (7-6). Az első negyed végén ugyan közel járt ahhoz, hogy ismét megszerezze a vezetést a Wolves, de a hazai védelem negyedik kísérletre megállította a farkasokat a 10 yardos vonal közelében. A címvédő azonban a második játékrészben újfent előnyhöz jutott a tavalyi bajnoki idényt kihagyó Elek Ádám révén (7-13). A Cowbells ugyan szépíthetett volna nem sokkal később egy field goallal, de az sikertelen volt. A félidő végén viszont mégis összejött a hazai pontszerzés Roják Richárd futásának köszönhetően (14-13).

279914040_308431294783680_846420281203445108_n

A szoros meccs a második félidőben is folytatódott. Bár a Wolves-védelem remekül kezdett Hunka Norbert interceptionjével, mégis az első pontokat Dániel Márk révén szerezték meg a kolomposok (21-13). A farkasoknak sikerült fordítaniuk Czirók harmadik, majd Varga Péter negyedik negyedbeli elkapásával. Ám egyik alkalommal sem sikerült a kétpontos a magyar bajnoknak (21-25). A Cowbells jó helyzetből várhatta a végét, hiszen egy TD akár győzelmet is érhetett volna. Ez a hatpontos pedig a legjobb időben jött, ugyanis Mészáros Márton értékesítette Szabó Tamás átadását 17 másodperccel a vége előtt (28-25). A Wolves ennek ellenére megpróbált volna közel kerülni a pontszerzéshez, de Leszkován Ádám interceptionje lezárta a meccset, így a Budapest Cowbells nyerte meg a fővárosi derbit.

Fotók: Kutasi Petra

Budapest Cowbells – Budapest Wolves 28-25 (7-6, 7-7, 7-6, 7-6)
Pontszerzők: Dániel Márk, Mészáros Márton, Roják Richárd, Takács Bence 1-1 TD Fóra Kamilló, illetve Czirók Márton 2 TD, Elek Ádám, Varga Péter 1-1 TD, Hegedűs Máté 1 XP

Nehéz helyzetben, Szeredi László vezetőedző távolmaradása utána fogadta Nyúlon a Győr Sharks a bajnoki címre hajtó Fehérvár Enthronerst vasárnap. Az első negyedben a vendégek bekezdtek: sorrendben Madaras Erik, Rendessy Bálint és Rashad Still touchdownjaival már három labdabirtoklásnyi volt a koronázók fórja (0-21). A folytatásban ébredeztek a cápák ugyan, de mégis az Enthroners tett fel újabb pontokat az eredményjelzőre Madaras révén (0-28). A Sharksnak azonban erre már sikerült válaszolnia. Egy szépen felépített támadássorozat végén Issiah Bachelder futott be közelről (7-28). A félidőt viszont beárnyékolta a vendég védelem egyik kulcsemberének sérülése, Nosza Vilmos ugyanis nem tudta folytatni a találkozót.

280435544_5245485268842286_6532123394753837304_n

A harmadik negyedet is megnyomta az Enthroners. Madaras Erik közelről megfutotta harmadik touchdownját is a mérkőzésen, majd Bakonyvári Patrik jelentkezett egy újabb elkapással. Szőke Péter extrája pedig érvénybe léptette a mercy rulet, így futóórával ment tovább a találkozó (7-42). Az utolsó játékrészben a Győr próbált még kozmetikázni az eredményen. Ez sikerült is Horváth Tamás elkapásával, így kialakult 42-13-as végeredmény.

Fotó: DigitalSport

Győr Sharks – Fehérvár Enthroners 13-42 (0-21, 7-7, 0-14, 6-0)
Pontszerzők: Issiah Bachelder, Benedek László 1 XP, illetve Madaras Erik 3 TD, Bakonyvári Patrik, Rashad Still, Rendessy Bálint 1-1 TD, Szőke Péter 6 XP