Veretlenül lett alapszakasz első az Enthroners

Az elmúlt hétvégén zárult a Veolia Hungarian Football League (HFL) alapszakasza. A Miskolc számára már nem rendelkezett nagy téttel a találkozó, azonban az Enthroners a hibátlan mérleg megőrzéséért küzdött hazai pályán.

288228117_5366607713396707_766381267646437789_n

Az első negyedben a védelmek domináltak mindkét oldalon. Vasyl Jordannek többször is nehéz helyzetből kellett adogatnia, de a székesfehéváriak támadósora is olykor akadozott. A vezetést mégis a vendégek szerezték meg Zsolcsák Tamás elkapásával. Jónás Máté extrája sikeres volt (0-7). A második játékrészben azonban egyenlíteni tudtak a koronázók. Willem Vancompernolle touchdownja után Szőke Péter értékesítette az egypontost (7-7). A kemény csata tovább folytatódott. A félidő végéhez közeledve az Enthroners már a pontszerző terület közelében járt. Úgy tűnt, hogy az acélosok kivédekezik a támadást, Schwak Renátó közel is járt ahhoz, hogy interceptiont szerezzen. Ám Tóth Nándor látványos elkapásával lélektanilag fontos időpontban, nem sokkal a vége előtt fordított a hazai gárda (14-7).

287579597_5366616240062521_2751122820208702968_n

A második félidőben már saját kezébe vette az irányítást az Enthroners. A koronázók meg is szerezték a vezetést: Madaras Erik egy szerelő játékost is lerázott magáról, mielőtt az end zoneba ért (21-7). Ezután a védelem remekelt, Gáspár Barnabás ugyanis labdát szerzett. Ezt kihasználva pedig egy jól felépített drive végén Vancompernolle szerzett touchdownt (28-7). Az utolsó negyedben a Miskolc próbálkozott a szépítéssel, de nem sikerült. A túloldalon viszont Gáspár egy újabb interceptiont jegyzett, megkoronázva ezzel a hazai defense teljesítményét.

A Fehérvár Enthroners 28-7-es győzelmével veretlenül zárta a Veolia HFL alapszakaszát, a döntőbe jutásért pedig majd ismét a Miskolc Steelersszel küzd meg.

Fotók: DigitalSport
Írta: Makranczi László

Fehérvár Enthroners – Miskolc Steelers 28-7 (0-7, 14-0, 14-0, 0-0)
Pontszerzők: Willem Vancompernolle 2 TD, Madaras Erik, Tóth Nándor 1-1 TD, Szőke Péter 4 XP, illetve Zsolcsák Tamás 1 TD, Jónás Máté 1 XP