A Crushers behúzta a nyugati csoportot

Nagy téttel bíró mérkőzések voltak az elmúlt hétvégén a harmadosztályban. A Zúzók és a Musztángok a nyugat első helyéért, a Szikrák a biztos playoffba jutásért, míg a Titánok is a rájátszásért küzdöttek.

Izgalmas találkozóra készülhettünk Tatabányán, ahol a Mustangs fogadta a Crusherst. Eddig már megszokhattuk, hogy a szombathelyiek védelme idén bombaformában van. Ezt most is bizonyította, Tatár Sándor interception visszahordásával és Horváth Balázs extrájával megszerezték a vezetést. Ezt követően a defense megduplázta az előnyt, ezúttal Piskor Péter szerzett labdát és hordta vissza az end zone-ig. Az offense-nek is sikerült TD-t vinnie Tatár István révén, majd Horváth egy field goalt is belőtt. Már ekkor 23-0-ra vezetett a vendég együttes.

A Mustangs (kékben) nem tudta megállítani a Crushers-t (zöldben)

A második félidőben már nem estek pontok, mindkét védelem remekül teljesített. Ám a Mustangs-nál Nagy Tamás sérülése a találkozó legelején nagyban befolyásolta az offense játékát. A Zúzók sem úszták meg sérülés nélkül, hiszen Rozmann Ferenc és Horváth Balázs is a maródiak listájára került. Ettől függetlenül 23-0-ra nyert és behúzta a nyugati csoportot a Crushers.

Fotók: Mátrai Tibor

Tatabánya Mustangs-Szombathely Crushers 0-23 (0-14, 0-9, 0-0, 0-0)
Pontszerzők: Tatár Sándor, Piskor Péter, Tatár István 1-1 TD, Horváth Balázs 1 FG és 2 XP.

Zahovay Ádám, a Tatabánya Mustangs vezetőedzője: Az első 10 perc meghatározta a játékunkat az egész meccsre. Nem a két pick six volt, ami eltemetett bennünket, hanem Nagy Tamás sérülése. A védelem állta a sarat, a támadók azonban vezérüket vesztették és bár Mátrai Bence mindent megtett a pótlásáért, nem tudtunk visszajönni a meccsbe. A Szombathely nagyon jól és szabályosan játszott, reméljük, hogy találkozunk velük még idén és vívhatunk velük kiélezettebb csatát.

Gildo Neyer, a Szombathely Crushers vezetőedzője: A védelmünk ismét hozta a kötelezőt és sokat segítette az offense-t azzal, hogy jó helyzetbe hozta. Most már a támadósorunknak is sikerült Tatár István révén is TD-t szereznie. A Mustangs játékát szerintem az is befolyásolta, hogy az irányítójuk hamar lesérült, de nálunk is van két ember, akik szintén lesérültek. Már várjuk nagyon az utolsó alapszakasz meccsünket.mafsz_XII_hungarian_bowl_esemeny_borito_960x720_03 digis

A Budapest Titans-nek sem volt könnyű dolga a Boda Troopers ellen hazai pályán. A fővárosiak a rájátszásba jutásért harcoltak, de a Katonák nem számítottak könnyű ellenfélnek.

A mérkőzésen a Katonák nem kezdtek túl jól, egy puntnál a snap kiment az alapvonalon túlra, ezzel egy safetyvel szerezték meg a vezetést a vendéglátók. A Boda védelme ettől függetlenül jól tartotta magát, a Titánok mindössze Göbölyös Gábor mezőnygóljával tudták növelni előnyüket. 5-0-ra vezettek a hazaiak a félidei pihenőnél.

Varga Bendegúz szerezte meg a meccs első TD-jét

A harmadik játékrészben növelték előnyüket a hazaiak, ismételten Göbölyös három pontjával. Az utolsó játékrészben viszont már nem bírta a Troopers a hazai rohamokat, három TD-t is kaptak Varga Bendegúz, és Drajkó Attila futásból, illetve Kovács Krisztián elkapással volt eredményes. A Katonák is tudtak touchdownt szerezni Bogdán Ottó révén. A Titans így 29-6-ra nyert, viszont a playoffba jutásának a sorsa a Crushers kezében van.

Fotó: Hungarian Football

Budapest Titans-Boda Troopers 29-6 (2-0, 3-0, 3-0, 21-6)
Pontszerzők: Varga Bendegúz, Drajkó Attila, Kovács Krisztián 1-1 TD, Troopers 1 S, Göbölyös Gábor 2 FG és 3 XP, illetve Bogdán Ottó.

Fábián Krisztián, a Budapest Titans vezetőedzője: Sikerült életben tartani a playoff reményeinket. Mind védő mind támadó oldalon megcsinálták a srácok, amit elterveztünk, remek munkát végeztek, büszke vagyok rájuk! Párszor sajnos megint nagyon rossz helyzetbe hoztuk magunkat a kisebb nagyobb hibáinkkal, ezért nem sikerült több pontot szereznünk, de ezeken túl tudtuk magunkat tenni és csapatként játszva sikerült megszerezni a győzelmet. Köszönöm a Troopersnek a mérkőzést, keményen küzdöttek!

Nagy Gábor, a Boda Troopers vezetőedzője:Össze tudtunk rakni az egész meccsen egy drive-ot, ami nagyon kevé. A defense megint hihetetlenül jó volt, többször pár yardra az endzone-tól sikerült megállítani az ellenfelet. A fejlődés, amin az elmúlt évben keresztülment a csapat, a legfontosabb. Túlszárnyalták az elvárásainkat azzal, hogy szoros meccseket tudtunk játszani a papíron sokkal erősebb csapatokkal. Nagyon fiatal keretünk van, sok tehetséges játékossal, amely csupán a második szezonját futotta, van még hova fejlődnünk, de ha folyamatosan javulni tudunk, nehéz ellenfél leszünk bármely csapat számára.

A Dabas Sparks-Nyíregyháza Tigers összecsapásnak is volt bőven tétje. Egy győzelemmel a Szikrák bebiztosítják helyüket a rájátszásban. A Tigrisek a veretlenségért harcoltak.

Az első félidőben viszont még nem úgy nézett ki, hogy a szabolcsi együttesnek meglesz az újabb győzelme. Az első negyed után Sviatkó Gábor mezőnygóljával szereztek vezetést a nyíregyháziak, majd egy intentional grounding miatt safetyt ítéltek a játékvezetők, így 5-0 volt a vendégeknek. A hazaiak viszont kitartóan küzdöttek és sikerült fordítaniuk Bíró Krisztián elkapásával. Ugyan visszavette az előnyt a Tigers Verdes Dávid elkapott TD-jével, de a szünetre hazai fórral mehettek a csapatok. Strupka András ismét megtalálta az egyik elkapóját, ezúttal Kulman Bencét egy hatpontost érő átadással. 13-11 volt az állás ezzel.

Mihalik György (86) is nagyban segítette a remeklő Tigers védelmet

Viszont ekkor még nem tudtuk, hogy a Dabas a második félidőben nem tud majd több pontot feltenni az eredményjelzőre. Nem úgy a Tigrisek, akik először Constantin Usikov futásával ismét előnybe kerültek. Az utolsó játékrészben viszont már nagy nyomás alatt játszott a Sparks, hiszen mindenképp kellett nekik a győzelem, hogy rájátszásba jussanak. Ennek ellenére a Nyíregyháza növelte pontjainak számát Usikov újabb TD-jével. Ezután viszont sorra jöttek a vendég pontszerzések. Sviatkó egy mezőnygól kísérletet értékesített, majd Panykó Patrik szedte le Strupka egyik passzát a levegőből és a labdát visszahordta az end zone-ig. Ugyanezt Sergei Budilov is megismételte. Sviatkó Gábor pedig utolsó extrájával beállította a végeredményt 41-13-ra győzött a Tigers. A Sparks akkor juthat be a rájátszásba, ha a Gladiators 2 kikap az utolsó fordulóban a Budapest Eagles 2-től.

Fotó: Bese Zoltán

Dabas Sparks-Nyíregyháza Tigers 13-41 (0-5, 13-6, 0-7, 0-23)
Pontszerzők: Bíró Krisztián, Kulman Bence 1-1 TD, Bíró Krisztián 1 XP, illetve Constantin Usikov 2 TD, Verdes Dávid, Panykó Patrik, Sergei Budilov 1-1 TD, Sparks 1 S, Sviatkó Gábor 2 FG és 3 XP.

Bíró Krisztián, a Dabas Sparks vezetőedzője: Hihetetlenül büszke vagyok a csapatra és a játékosokra! Elhitték, hogy képesek vagyunk meglepetést okozni, és amíg az erőnkből telt, addig tapadtunk a Tigers-re. A végére már nagyon elfáradtunk és a sok sérültet sem tudtuk kellőképpen pótolni. De egy nagyon tanulságos meccs volt, mivel sokan megmutatták a cserejátékosok közül, hogy mire is képesek. Gratulálok a Tigers-nek a győzelemhez és sok sikert kívánok nekik a rájátszásra! A mi sorsunk az Eagles 2-Gladiators 2 meccsen fog eldőlni, addig él a remény.

Dr. Szépe József, a Nyíregyháza Tigers megbízott sportigazgatója: A végeredmény nem tükrözi igazán, hogy mennyire szoros volt ez a meccs. A védelem vitte a hátán a csapatot a 7 szerzett interceptionnel, ebből ráadásul kettőt vissza is vittek 6 pontért és kierőszakoltak még egy safety-t is. A Sparks remek csapat, az edzők és a játékosok is kiválóan felkészültek belőlünk és nagyon fegyelmezetten ki is használták a hibáinkat. A támadó csapatrészünk sok hibát vétett, azon leszünk, hogy a hibák számát minimálisra csökkentsük, hiszen a playoffban már nem férhet bele ekkora fokú figyelemvesztés. Nagyon sok mindent kell tanulnunk ebből a meccsből, ha szeretnénk a jó teljesítményünket hosszú távon is megőrizni.Bereny_DIVII-1024x288