A végén nyert a Titans, magabiztosan győzött a Gorillaz

Az elmúlt hétvégén már három meccsel folytatódtak a másodosztály küzdelmei. Ezek közül két kiélezett összecsapás mellett egy sima győzelem is volt. De talán a legnagyobb fordulatokat a Budapest Titans-DEAC Gladiators találkozó hozta, amely az utolsó percig nyílt volt.

54798819_2371943546163765_5211860904374697984_o

Az első negyedben sok hibával kezdtek a csapatok, viszont a Titánok Reggie Graham egyyardos QB-sneakjével meg tudták szerezni a vezetést (6-0). A második játékrészben inkább a Gladiátorok védelme dominált, az ifjú Gyarmati Patrik egy interceptionnel, majd egy fumble recoveryvel vetette magát észre. Utóbbit követően az offense is magára talált, a szintén első felnőtt meccsén pályára lépő Gréczy Balázs 8 yardon keresztül több szerelést is kikerülve szerzett touchdownt (6-6). A folytatásban is inkább a DEAC dominált. A támadósor megint a védelem jó játékának köszönhetően került sokszor jó szituációba. Csíki Balázs sackje után Gyarmati Ottó szerezte meg a Graham elejtett labdáját. Ezután pedig jött az offense és Béres Marcellt találta meg Molnár Gábor egy TD-t érő átadással. Ezután pedig jött Vámosi Patrik sikeres egypontosa (6-13). Az utolsó játékrészben is remekül játszotta a vendég védelem Toronyai Dávid egy interceptiont is jegyzett. Ám a defense is pontokat hozott, Graham kezéből az end zone közelében ütötték ki a labdát, majd érkezett Kis Lóránt, aki a játékszerre a pontszerző területen belül feküdt rá (6-19). Eldőlni látszott a találkozó, ám a Titans újra meccsbe jött. Burkus Péter 39 yardos elkapása visszahozta a hazaiakat, de fél perccel a vége előtt Kalovits Gábor is bemutatott egy TD-elkapást (18-19). A végén pedig Graham egy nagyon kiszorított helyzetből, egy sacket is kikerülve megdobta a labdát, amely ismét Kalovits kezében landolt: 20-19. Húsz másodperc még maradt a Gladiators-nak, de újabb pontokat már nem sikerült feltenniük a cívisvárosiaknak az eredményjelzőre.

Fotók: Szolnoki Annamária

Budapest Titans-DEAC Gladiators 20-19 (6-0, 0-6, 0-7, 14-6)
Pontszerzők: Reggie Graham, Burkus Péter, Kalovits Gábor 1-1 TD, Kalovits Gábor 1 PAT, illetve Gréczy Balázs, Béres Marcell, Kis Lóránt 1-1 TD, Vámos Patrik 1 XP.

DSC_4738

A Budapest Cowbells 2-Dabas Sparks meccs ugyan nem hozott sok pontot, de izgalmakban itt sem volt hiány. Az első játékrészben egy-egy interceptiont jegyeztek fel a csapatok, de nagy akciók nem történtek. Még a fordulás után is inkább a védelmek parádéztak, addig amíg Gyöngyösi Balázs touchdownjával meg nem szerezte a hazai offense a vezetést (6-0). Ám a Szikráknak sikerült fordítaniuk a félidő végén. A komoly sérülés után visszatérő Garajszki Ádám hétyardos futásával egalizáltak a vendégek, majd Bíró Krisztián extrája is célt ért (6-7). Ráadásul a második félidő is jól kezdődött a Dabas számára, ugyanis Fehér Péter safetyjével már hárompontos előnyre tett szert a Sparks (6-9). Viszont a fór csak a negyed végéig tartott, ekkor Dániel Márk mezőnygóljával egyenlítettek a Kolomposok (9-9). A Szikráknak ezután még volt esélyük, hogy ismét fórhoz jussanak, de Bíró nem tudott értékesíteni egy field goalt. Az utolsó játékrészben Tolnai Tamás remekelt a defense-ben. A negyed elején egy forced fumble is a nevéhez fűződött. Sokáig kiélezett csatát vívott egymással a két alakulat. Végül Márton Zsolt elkapásával és Dániel Márk extrájával ismét vezetéshez jutott a Cowbells 2 (16-9). Három és fél perce volt még a Dabasnak, ám nem sokkal a kétperces figyelmeztetés után Tolnai sackelte Strupka Andrást. A szabad labdára pedig Fróna Levente csapott le. A végét kitérdelték a fővárosiak és így győzelemmel kezdték a szezont.

Fotó: Váradi Barna és Király Etelka

Budapest Cowbells 2-Dabas Sparks (0-0, 6-7, 3-2, 7-0)
Pontszerzők: Gyöngyösi Balázs, Márton Zsolt 1-1 TD, Dániel Márk 1 FG és 1 XP, illetve Garajszki Ádám 1 TD, Fehér Péter 1 S, Bíró Krisztián 1 XP.

55484496_2296414093960857_4280635827651870720_o

Vasárnapra egy meccs maradt, a Budapest Wolves 2 fogadta a HFL-ből visszatérő DAK Acél Gorillaz-t. Az első negyedben még sok hibával játszott mindkét alakulat, így nem születtek pontok. A második játékrészben aztán beindult a Gorillák gépezete. Dr. Bachrathy Dániel elkapásával megszerezte a vezetést a vendég együttes. Beretka az extrát is belőtte (0-7). Szabó Gergő mezőnygóljával ugyan szépítettek a Farkasok, de utána Horváth László is pontokra váltott egy Jeszenszki Dávid átadást (3-14). A folytatásban sem vett vissza a Gorillaz, Farkas Máté és Hegedüs Dániel futásaival növelték az előnyüket a vendégek (3-27). Az utolsó játékrészben inkább a védelmek parádéztak, de a Dunaújváros még szerzett egy touchdownt Debreczeni János futásával. Beretka József extrája pedig beállította a 34-3-s végeredményt.

Fotók: Miller Photostudio

Budapest Wolves 2-DAK Acél Gorillaz 3-34 (0-0, 3-14, 0-13, 0-7)
Pontszerzők: Szabó Dániel 1 FG, illetve dr. Bachrathy Dániel, Horváth László, Farkas Máté, Hegedüs Dániel, Debreczeni János 1-1 TD, Beretka József 4 XP.